Czytających: 1334

Świdnica: Z Kuźnią do zera

Środa, 29 stycznia 2020, 17:38
Aktualizacja: Czwartek, 30 stycznia 2020, 7:42
Po remisie na inaugurację przygotowań (1:1 z trzecioligową Foto–Higieną Gać), piłkarze Dabro–Bau Polonii–Stali Świdnica mają za sobą drugą grę kontrolną zimą 2020 roku. Biało–zieloni pewnie pokonali na swoim terenie czwartoligową Kuźnię Jawor.

Drużyna z Jawora jest beniaminkiem IV ligi i występuje w grupie zachodniej. Obecnie podopieczni Dariusza Szeligi z dorobkiem 18 punktów (5 zwycięstw, 3 remisy i 8 porażek) znajdują się na 11. pozycji w ligowej tabeli. Dla jaworzan była to już trzecia gra podczas zimowego okresu przygotowawczego. Na inaugurację Kuźnia uległa na wyjeździe bardzo mocno wzmocnionemu w tym starciu Górnikowi Wałbrzych (klasa A) 3:6, a w kolejnym boju zmierzyli się z trzecioligową Foto-Higieną Gać. Niespodzianki nie było – faworyci wygrali w Strzegomiu aż 7:1.

Teraz przyszedł czas na przyjazd do Świdnicy i walka z liderem grupy zachodniej – Dabro-Bau Polonią-Stal Świdnica. Spotkanie od samego początku prowadzone było w trudnych warunkach przy dość mocnym wietrze. W pierwszej połowie Kuźnia zaprezentowała się z niezłej strony, długo skutecznie rozbijając ataki podopiecznych Rafała Markowskiego. Świdniczanie coraz bardziej naciskali, grali pressingiem i starali się szybko przejmować piłkę. Brakowało jednak nieco precyzji i zimnej krwi przy tym ostatnim podaniu, otwierającym drogę do bramki. Ostatecznie połowa skończyła się wynikiem 1:0 dla miejscowych. Groźnie w polu karnym przedarł się Szymon Tragarz, który zdecydował się na strzał. Piłkę zdołał odbić jeszcze golkiper rywali, lecz przy dobitce Roberta Myrty był już bezradny.

W drugiej połowie jaworzanom zaczęło brakować sił, a w pewnym momencie mieli już spory problem z przekroczeniem własnej połowy. Poloniści świetnie odbierali piłkę i co rusz stwarzali zagrożenie pod bramką beniaminka grupy zachodniej IV ligi. Tę odsłonę zakończyliśmy zdobyciem dwóch goli, ale były to trafienia przedniej urody. Kapitalnymi strzałami z dystansu popisali się Patryk Paszkowski i Kamil Szczygieł. Finalnie Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica wygrała z Kuźnią Jawor 3:0. W sobotę, 1 litego czeka nas kolejny sparing. Go dz. 12.00 w Jeleniej Górze zmierzymy się z czołową ekipą grupy zachodniej IV ligi – miejscowymi Karkonoszami.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Kuźnia Jawor 3:0 (1:0)

Skład: Wajda, B. Kot, Paszkowski, Barros, Białas, Ł. Kot, Sowa, Borowy, Myrta, Orzechowski, Tragarz, Smutek, Kozachenko, Szuba, Baumgarten, Szczygieł, Makówka, Stachurski, Krakowski, Rocha.

Źródło: Polonia/Stal Świdnica