Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 691
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Z miasta znikają kolejne szpetne reklamy

Poniedziałek, 22 maja 2017, 17:16
Autor: red
Świdnica: Z miasta znikają kolejne szpetne reklamy
Fot. UM Świdnica
Świdnica intensywnie porządkuje przestrzeń miejską – usunięte zostały kolejne nielegalne reklamy. Jest to efekt wdrażanej od września ubiegłego roku polityki reklamowej.

Ostatnie dwa miesiące dały następne wymierne efekty – z ogrodzeń i budynków zniknęło kilkanaście banerów, które stanowiły samowolę budowlaną, czyli umieszczone były bez odpowiednich zezwoleń. Dzięki interwencji pracowników Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury właściciele nieruchomości m. in. przy ul. Niecałej, 1 Maja, Sikorskiego, Leopolda Okulickiego i pl. św. Małgorzaty usunęli nielegalne nośniki reklamowe z terenów swoich posesji.
- W dalszym ciągu prowadzimy działania, ale za każdym razem stawiamy na dialog z właścicielami budynków czy terenów, na których umieszczane są reklamy. Przedsiębiorcy czy prywatni właściciele starają się zrozumieć nasze argumenty i zazwyczaj udaje nam się znaleźć polubowną drogę rozwiązania danej sprawy – zaznacza Małgorzata Osiecka, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury.

Przypomnijmy, że w pierwszej kolejności urzędnicy zajęli się reklamami na budynkach zarządzanych przez miasto. Uporządkowano nośniki reklamowe oraz szyldy m. in. w bloku śródrynkowym. Przygotowano listę zasad oraz szczegółowych wytycznych w zakresie rozmieszczenia i formy reklam na obiektach w Rynku wraz z propozycją rozwiązań i wizualizacji. Pokazuje ona m.in. propozycje form reklam w zabytkowej części miasta. Spójny wizerunek mają mieć wszelkie nośniki – od tradycyjnej reklamy, po wysięgniki, potykacze i tablice informacyjne na bloku śródrynkowym, na kamienicach w Rynku dostosowane będą do ich stylistyki.
- Porządkujemy przestrzeń reklamową w naszym mieście. Przed nami jeszcze jednak bardzo dużo pracy, ale kolejne sukcesy pokazują, że warto współpracować. Zachęcam do tego, abyśmy wspólnie tworzyli przyjazną przestrzeń w Świdnicy – podkreśla prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Urząd prowadzi również intensywną kampanię informacyjną, skierowaną do wszystkich podmiotów gospodarczych na terenie miasta. Uruchomiona została specjalna strona internetowa, na której znajdują się wszelkie informacje odnośnie prowadzonej polityki reklamowej, działań miasta, zasad umieszczania reklam czy aktów prawnych. Funkcjonuje także galeria dobrych praktyk, gdzie przedstawiono reklamy, które mogą służyć jako przykład estetycznych i zgodnych z wszelkimi regułami prawa rozwiązań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group