Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1152
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Z miłości do planety

Wtorek, 15 lutego 2022, 15:42
Autor: red
Świebodzice: Z miłości do planety
Fot. UM Świebodzice
Akcja pn. EkoWalentynki dobiegła końca i dzięki zaangażowaniu mieszkańców Świebodzic zakończyła się bardzo dobrym wynikiem.

W przeciągu dwóch godzin zużyte baterie oddało w Ratuszu ponad 40 osób, w tym Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Sekretarz Miasta Sabina Cebula, Radni Rady Miejskiej: Ewa Dziwosz, Grażyna Bieniada, Jan Klepiec, Janusz Kościukiewicz i Adam Pofelski. Wszyscy uczestnicy akcji w zamian za wrzucone do specjalne dedykowanego pojemnika baterie otrzymali torby ekologiczne i słodycze z lokalnej firmy ZPC Śnieżka S.A., a pierwszych kilka osób kalendarze ścienne. W Ratuszu stoisko z bateriami obsługiwali pracownicy Urzędu Miejskiego oraz ZGK Świebodzice Spółka z o.o.

Pojemniki na baterie były ustawione także na obiektach OSiR Świebodzice Spółka z o.o., w Wodnym Centrum Rekreacji, Hali Sportowo-Widowiskowej, kręgielni i tam również wypełniały się bateriami.

W Walentynki w taki właśnie sposób mieszkańcy okazywali miłość do naszej planety. W sumie udało się uzbierać prawie dwa kartony baterii.

Koordynatorem akcji EkoWalentynek w regionie zostało Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych, a Świebodzice w ramach bardzo dobrej współpracy ze Stowarzyszeniem całym sercem przyłączyły się do akcji. W akcję zaangażowało się Miasto Świebodzice wraz z OSiR Świebodzice Spółka z o.o. i ZGK Świebodzice Spółka z o.o.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group