Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Z myślą o przyszłych informatykach

Poniedziałek, 19 grudnia 2016, 13:55
Aktualizacja: 17:02
Autor: red
Świdnica: Z myślą o przyszłych informatykach
Fot. UM Świdnica
Porozumienie, którego celem będzie lepsze dostosowanie programów kształcenia do potrzeb wymagań rynku pracy, podpisali przedstawiciele firmy RST Sp. z o.o. sp. k. oraz Akademii Humanistyczno–Ekonomicznej w Łodzi.

Podpisy pod dokumentem złożyli: dr Leszek Kuras - prorektor uczelni ds. nauki i rozwoju oraz Krzysztof Habowski - prezes zarządu firmy RST. W spotkaniu uczestniczyła również prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska i jej zastępca, Szymon Chojnowski.

Strony porozumienia wyraziły wolę współpracy w zakresie prowadzenia badań naukowych i prac rozwojowych na rzecz podmiotów w powiecie świdnickim, a także udział przedstawicieli RST w opracowaniu programów kształcenia i procesie dydaktycznym. W ramach współpracy zadeklarowano m.in. wspólne organizowanie konferencji i spotkań branżowych, staży i praktyk dla studentów Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, wspólne przygotowanie sprofilowanej oferty kształcenia, czy też prowadzenie wykładów, ćwiczeń i zajęć praktycznych na rzecz RST.

Od tego roku Akademia Humanistyczno-Techniczna połączyła się z Wyższą Szkołą Techniczno-Ekonomiczną w Świdnicy, o czym wspomniała prezydent Beata Moskal-Słaniewska, życząc jednocześnie dobrej współpracy i powodzenia w przedsięwzięciu:
- Cieszę się, że w Świdnicy będą kontynuowane studia techniczne, ze szczególnym wskazaniem na informatykę. Mam nadzieję, że Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna tchnie nowe życie w zbudowaną już strukturę i rozwinie ofertę edukacyjną dla młodych ludzi. Z drugiej strony tak znakomity partner, jak firma RST, która jest naszą dumą i chlubą, gwarantuje sukces wspólnego przedsięwzięcia.

Przedstawiciele obu stron zgodnie podkreślali, że istnieje konieczność współpracy pomiędzy instytucjami środowiska edukacyjnego i gospodarczego, której efektem będzie doskonalenie sposobu kształcenia, w taki sposób, aby wiedza teoretyczna przekładała się na praktyczne umiejętności.

Podpisane porozumienie doskonale wpisuje się w realizowany przez miasto, wspólnie ze Stowarzyszeniem Kupców i Przedsiębiorców Świdnickich, Fundacją Forum Obywatelskiego Rozwoju, Powiatem Świdnickim i Powiatowym Urzędem Pracy, program "Zostańcie z nami - Miasto i Powiat Świdnica".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group