Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 588
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: Z myślą o turystach

Sobota, 4 kwietnia 2020, 15:19
Aktualizacja: Niedziela, 5 kwietnia 2020, 10:21
Autor: red
Lubachów: Z myślą o turystach
Fot. Gmina Świdnica
Z myślą o miłośnikach turystyki pieszo–rowerowej w sąsiedztwie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie powstał nowy parking.

To właśnie z tego miejsca czerwonym szlakiem można dotrzeć na Zamek Grodno, czy Kanciarski Buk. Kolejne 28 nowych miejsc parkingowych jest już dostępnych przy Urzędzie Gminy Świdnica. Łączna wartość obu inwestycji wyniosła blisko 235 tys. zł.

Parking w Lubachowie o pow. 500 m2 wykonano z kostki betonowej z odwodnieniem. Nowe miejsca parkingowe z pewnością polepszą infrastrukturę Szkolnego Schroniska Młodzieżowego i będą służyć miłośnikom turystyki pieszej i rowerowej.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy i klientów Urzędu wybudowano nowy parking na 28 miejsc. Tym samym liczba dostępnych miejsc parkingowych zwiększyła się i wynosi obecnie 51. Sposób utwardzenia nawierzchni kostką granitową został podyktowany lokalizacją w strefie ochrony konserwatorskiej. Zarówno dotychczasowy jak i nowy parking znajdują się w bliskim sąsiedztwie Urzędu, zatem rodzice z małymi dziećmi oraz osoby starsze nie będą musiały przechodzić przez jezdnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group