Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 557
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Z notatnika miejskiego strażnika...

Wtorek, 11 kwietnia 2017, 7:20
Autor: red
Świdnica: Z notatnika miejskiego strażnika...
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje na zgłoszenia obywateli w okresie 31 marca–7 kwietnia.

31.03. 2017r. godz. 22:30 zgłoszenie mieszkańca ulicy Wołyńskiej, że spoczynek nocny skutecznie zakłóca mu hałas wydobywający się z terenu przemysłowego przy ul. Metalowców. Strażnicy ustalili jego źródło i doprowadzili do usunięcia przyczyny. Okazało się, że drzwi jednej z hal zakładu produkcyjnego nie zostały zamknięte. W dniu następnym porozumiano się z dyrekcją tego przedsiębiorstwa. Uzyskano zapewnienia, że trwają prace modernizacyjne tego obiektu i taka sytuacja już się więcej nie powtórzy.

01.04. 2017r. godz. 09:30 interwencja przy ulicy Kościuszki. Zgłoszenie dotyczyło ogniska, które zostało rozpalone bezpośrednio na torach kolejowych. W miejscu zdarzenia na widok dojeżdżającego radiowozu dwóch nieletnich chłopców uciekło. Prawdopodobnie to oni wzniecili ogień. Strażnicy zagasili ognisko.

02.04. 2017r. godz. 12:45 otrzymaliśmy informację o uniemożliwionym, przez zaparkowany pojazd, wyjeździe z posesji przy ulicy Kotlarskiej 24. Interweniującym strażnikom nie udało się na miejscu ustalić jego kierującego. Wystawiono stosowne wezwanie do stawiennictwa. Ten po niespełna trzech godzinach zgłosił się w siedzibie straży miejskiej. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusz nałożył na niego stuzłotowy mandat karny.

05.04. 2017r. godz. 17:30 zgłoszenie z ulicy Wrocławskiej, że w jednej z oficyn prawdopodobnie spalane są w domowym piecu nieczystości. Strażnicy udali się we wskazane miejsce. Okazało się, że wsadem paleniska jest tylko i wyłącznie drzewo.

06.04. 2017r. godz. 18:50 zgłoszenie w sprawie psa, nad którym nikt nie sprawuje opieki. Zwierzę przebywa w rejonie ulicy Prądzyńskiego na Osiedlu Młodych, jest bardzo wychudzony i wycieńczony. Przybyli na miejsce strażnicy w trakcie wywiadu środowiskowego nie ustalili jego potencjalnego właściciela. Wezwano pracowników schroniska, którzy odłowili czworonoga.

07.04.2017 r. godz. 09:00 trzecie już w tym tygodniu zgłoszenie dotyczące nieprawidłowego parkowania pojazdów w rejonie przychodni „Medyk”. W ostatnich tygodniach liczba interwencji straży i policji w tym miejscu bardzo się zwiększyła. Głównym powodem takiego stanu rzeczy było wprowadzenie opłat za parking przy supermarkecie „Netto”, z którego wcześniej korzystało dużo pacjentów ośrodka zdrowia oraz pracowników pobliskich firm. Strażnicy udzieli kilku pouczeń kierującym, którzy zaparkowali swoje samochody w miejscu obowiązywania znaku „zakazu zatrzymywania”. Przypominamy wszystkim kierującym, że zakaz ten w miejscu obowiązywania dotyczy również całego chodnika.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group