Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 1043
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Z notatnika strażnika

Piątek, 12 listopada 2021, 11:40
Aktualizacja: 11:43
Autor: red
Świdnica: Z notatnika strażnika
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 5–11 listopada 2021 roku.

05.11.2021r. godz.15.48 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ulicy Polna Droga dotyczące jej psa, czarnego Labradora, który uciekł z terenu posesji. Informację o zbiegu dyżurny przekazał patrolom oraz operatorowi monitoringu wizyjnego. Niestety psa nie udało się zlokalizować. O godzinie 18.28 dyżurny otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ulicy Leśnej dotyczące czarnego Labradora, którego „znalazła” koło swojej posesji. Informację tą przekazano właścicielce zaginionego psa, która z radością odebrała zgubę.

06.11.2021r. godz.17.15 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora Straży Ochrony Kolei dotyczące pasażera, który wsiadł do pociągu na stacji Świdnica Miasto i dopiero wówczas zorientował się, że na poczekalni zostawił plecak z ubraniami, portfelem i telefonem. Fakt ten zgłosił do konduktora pociągu a ten dalej przekazał do Straży Ochrony Kolei. Patrol straży miejskiej natychmiast przeszukał poczekalnię i znalazł pozostawiony plecak. Roztargniony pasażer jeszcze tego samego dnia odebrał plecak.

07.11.2021r. godz.1.52 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na tamie Zalewu Witoszówka. W rejon ten natychmiast skierowano patrol straży miejskiej, który zlokalizował mężczyznę. Sytuacja była dość niebezpieczna, gdyż nietrzeźwy mógł wpaść do zalewu, co w jego stanie mogło skończyć się tragicznie. Strażnikom udało się ustalić miejsce zamieszkania tej osoby. Mężczyzna został odwieziony do domu i przekazany żonie.

09.11.2021r. godz.18.40 –– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące podróżnego, który na peronie dworca autobusowego palił papierosa bezpośrednio pod tabliczka mówiącą o zakazie palenia w tym miejscu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Przypominamy, że na terenie Centrum Przesiadkowego jest wyznaczone miejsce, gdzie podróżni mogą palić papierosy.

09.11.2021r. godz.20.29 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dotyczące psa, który biegając bez opieki został potrącony przez samochód na ulicy T.Ząbka. Skierowany na miejsce patrol zlokalizował psa i wezwał pracowników schroniska dla zwierząt. Ranne zwierzę trafiło pod opiekę weterynarza. W toku dalszych czynności ustalono, że pies ten w różnych okolicznościach trafiał wcześniej wielokrotnie do schroniska. W związku z powyższym właściciel psa został ukarany mandatem karnym w kwocie 250 zł.

11.11.2021r. godz.19.46 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące spalania płyt wiórowych w jednym z mieszkań przy ulicy Ofiar Oświęcimskich. Skierowany na miejsce patrol dokonał kontroli wskazanego lokalu i potwierdził zgłoszenie. W piecu faktycznie spalano płyty wiórowe. Za spalanie odpadów lokator został ukarany mandatem karnym.

11.11.2021r. godz.21.24 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące psów, które znajdowały się w korycie rzeki Bystrzyca i nie mogły się wydostać. Patrol potwierdził zgłoszenie. Na miejsce wezwano pracowników schroniska dla zwierząt. Psy uwolniono i ostatecznie trafiły do schroniska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group