Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/ Krzyżowa: Z przeszłością w przyszłość– konferencja w Krzyżowej 9–13 listopada 2011

Czwartek, 10 listopada 2011, 9:33
Aktualizacja: 12:22
Autor: red
Świdnica/ Krzyżowa: Z przeszłością w przyszłość– konferencja w Krzyżowej 9–13 listopada 2011
konferencja w Krzyżowej
Fot. użyczone
Wspólnie kształtujemy przyszłość Europy. „Z przeszłością w przyszłość” to hasło przewodnie konferencji organizowanej przez UNESCO–Projektschulen i Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej.

Jaka ciąży na nas odpowiedzialność za kształtowanie przyszłości na tle wspólnej polsko-niemieckiej historii? Czy jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość wspólnej Europy? Odpowiedzi na te i inne pytania szukają nauczyciele i uczniowie w wieku 15-18 lat z niemieckich szkół podczas regionalnej konferencji szkół UNESCO z Dolnej Saksonii i Bremy. Na konferencję przybyli również nauczyciele szkół gimnazjalnych i licealnych z Polski.

„Z przeszłością w przyszłość” to hasło przewodnie konferencji organizowanej przez UNESCO-Projektschulen i Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej. W ramach konferencji nauczyciele wraz z uczniami omawiają aspekty historii dziejów Polski i Niemiec oraz zastanowią się, w jaki sposób każdy z nas, niezależnie od swojego wieku, może mieć wpływ na budowę i dobry rozwój wspólnej Europy. Poza kwestiami historycznymi uczestnicy konferencji zajmują się systemem szkolnictwa w obu krajach oraz możliwościami rozwoju polsko-niemieckich partnerstw szkolnych. Oprócz konferencji zorganizowane są również warsztaty teatralne o tematyce ruchu oporu i odwagi cywilnej.
Prezentacja wyników odbędzie się w piątek, 11 listopada, o godzinie 20:00 w sali wielofunkcyjnej Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży.

Organizator konferencji: UNESCO-Projektschulen, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.
Opiekunowie projektu: Elżbieta Kosek i Bartłomiej Gasiulewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group