Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z puszkami wyjdą na ulice

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 18 października 2011, 20:48
Aktualizacja: 20:53
Autor: GrA
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Jutro uczniowie świdnickich szkół gimnazjalnych oraz wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża wyjdą na ulice Świdnicy. Cel jest szczytny. Zbierają na głodujące dzieci.

- Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane na dożywianie dzieci z terenu naszego miasta - informuje Krystian Werecki z Rejonowego Zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża w Świdnicy.Zbiórka odbywać się będzie od 8.30 do 15.00, a wolontariusze z czerwonymi puszkami pojawią się na ulicach Świdnicy.

- W związku z tym, że każda złotówka zostanie przekazana na potrzeby dzieci w naszym rejonie, liczymy na pomoc świdniczan,a o zebranej kwocie poinformujemy Państwa po zakończeniu akcji - dodaje Krystian Werecki.

Kolejne kwesty zaplanowano na 25 i 26 października.

***

W Świdnicy Zarząd Rejonowy PCK przeprowadzi uliczne kwesty, w których udział wezmą uczniowie świdnickich szkół ponadgimnazjalnych oraz wolontariusze PCK w dniach 19, 25 i 26 października br.

***
Polski Czerwony Krzyż od 13 lat prowadzi ogólnopolską Kampanię Walki z Głodem. Celem naszej kampanii jest nie tylko walka z głodem i ubóstwem, ale przede wszystkim edukacja społeczeństwa o zdrowym odżywianiu i prowadzeniu zdrowego stylu życia. Co roku w całym kraju odbywają się happeningi, konkursy, zbiórki żywności w marketach, kwesty uliczne na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących lub dofinansowanie obiadów dla dzieci w szkołach.

Każdego roku Polski Czerwony Krzyż dożywia 10 000 dzieci. Ponad 20 000 maluchów otrzymuje wyprawkę szkolną, a tysiąc co roku wyjeżdża na kolonie. W ramach programu Godne Dzieciństwo, PCK stwarza dzieciom szansę na zaspokojenie ich podstawowych potrzeb, edukację i rozwój osobisty, a w rezultacie uniknięcie pokoleniowej biedy.
To wszystko nie było by możliwe, gdyby nie pomoc ludzi o ogromnych sercach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~~ 18-10-2011 22:35
Mam pytanie: Czy w zbiórce wezmą udział te same puszki, które nie zostały napełnione podczas ostatniej kwesty i które nie mogły zostać otworzone ?? Jeśli tak, to jak będzie wyglądał podział pieniędzy. Wtedy kwestowano inny cel, teraz inny. Całość pójdzie na jeden cel pomijając drugi ?
~ 19-10-2011 15:26
Puszki biorące udział w tej kweście, zostały uprzednio opróżnione i mają nowe plomby.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group