Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1317
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Z seniorami o bezpieczeństwie

Sobota, 15 kwietnia 2023, 13:46
Aktualizacja: 13:47
Autor: red
Świebodzice: Z seniorami o bezpieczeństwie
Fot. KPP Świdnica
Ofiarą oszustów może stać się tak naprawdę każdy, nie tylko osoby starsze, dlatego warto rozmawiać o tym, jak bezpiecznie postępować w przypadku telefonicznej informacji o wypadku krewnego, tajnej akcji policyjnej, czy konieczności tajnego zabezpieczenia swoich oszczędności przed oszustami. Mł. asp. Michał Rzepecki funkcjonariusz świdnickiej komendy spotkał się z seniorami z ,,Klubu Senior +” w Świebodzicach i wspólnie debatowali o bezpieczeństwie.

13 kwietnia mł. asp. Michał Rzepecki spotkał się z seniorami z Klubu Senior + w Świebodzicach Tematem spotkania było oczywiście ich bezpieczeństwo. Funkcjonariusz ostrzegł zgromadzonych przed przestępcami, których fantazja nie zna granic i co chwilę wymyślają nowe „bajki”, a wszystko to by okradać osoby starsze, często mieszkające samotnie. Przypomniał, że sprawcy wykorzystują dobre chęci seniorów, podając się między innymi za policjantów i prokuratorów, ale także pracowników administracji, opieki społecznej, ZUS-u, energetyki, wodociągów, a nawet za członków rodziny.

Funkcjonariusz zwrócił uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem przez seniorów z internetu oraz telefonii komórkowej. Funkcjonariusz przedstawił też jak bezpiecznie korzystać z kart płatniczych, tak by seniorzy nie musieli być w posiadaniu sporej ilości gotówki przy sobie, bądź nie trzymali jej w miejscu zamieszkania.

Takiej profilaktyki nigdy nie jest za wiele. Warto rozmawiać, przestrzegać i kształtować właściwe mechanizmy postępowania w przypadku kontaktu telefonicznego z oszustem podający się za krewnego policjanta czy prokuratora.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group