Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 980
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Z trzepaka do parku

Poniedziałek, 18 marca 2019, 15:11
Autor: red
Strzegom: Z trzepaka do parku
Fot. UM Strzegom
Roboty budowlane w ramach projektu "Przebudowa i zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie Grabiny i Starego Miasta w Strzegomiu" wraz z renowacją zabytkowych murów obronnych" wchodzą w ostatnią fazę realizacji.

W ostatnim okresie rozpoczęły się prace związane z utworzeniem pierwszego gminnego parku kalistenicznego z elementami parkuru w rejonie ul. Świdnickiej nad Strzegomką.

- Pomysł utworzenia parku zgłosiła w 2016 roku Młodzieżowa Rada Miejska w Strzegomiu podczas prac nad Lokalnym Programem Rewitalizacji Gminy Strzegom na lata 2015-2025 - informuje Marek Flakowski z Wydziału Funduszy Europejskich, koordynator prac nad programem rewitalizacji. - Projekt dobrze wpasowywał się w ideę nadania nowych funkcji miejskiemu parkowi w celu udostępnienia tej przestrzeni dla jak najszerszej grupy mieszkańców naszej gminy. Bez wahania ujęliśmy park kalisteniczny i parkur w koncepcji przebudowy parku miejskiego pomiędzy ul. Dolną a Kasztelańską. Oprócz placów zabaw, terenów rekreacyjno-wypoczynkowych, znajdzie się tam miejsce skierowane do młodzieży - dodaje Marek Flakowski. - W latach 2016-2017 młodzi ludzie kilkukrotnie pytali mnie o możliwość i termin lokalizacji ogólnodostępnych profesjonalnych urządzeń do treningu. Dziś mogę powiedzieć z dużą pewnością, że udostępnimy je już w te wakacje - informuje burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Kalistenika (z gr. kallos sthenos - "piękno i siła") - aktywność fizyczna polegająca na treningu siłowym opartym na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak np. pompki, mostki, brzuszki itp. Kalistenika ma pozytywny wpływ na układ krwionośny człowieka oraz kształtuje mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację.

Street workout (z ang. uliczny trening) - aktywność fizyczna polegająca na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej lub specjalnie wykonywanych do tego celu parków do ćwiczeń opartych głównie o kalistenikę.

Parkour ( z fr. sztuka przemieszczania się) - pochodząca z Francji forma aktywności fizycznej. Główną ideą parkour jest pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najprostszy i najszybszy sposób.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group