Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 796
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Z wizytą u Prezydenta Polski

Środa, 7 listopada 2018, 13:55
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Z wizytą u Prezydenta Polski
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Wolontariusze oraz organizatorzy akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, na zaproszenie Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy oraz jego małżonki, gościli 30 października w Pałacu Prezydenckim.

W spotkaniu wzięli również udział Dolnośląski Kurator Oświaty Pan Roman Kowalczyk oraz Wojewoda Dolnośląski Pan Paweł Hreniak.

Zaproszeni zostali również, jako szczególnie zasłużeni w działaniach na rzecz akcji, wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej oraz ich opiekun Pan Wiesław Dybeł. To wielkie wyróżnienie dla wszystkich wolontariuszy oraz dla tej szlachetnej inicjatywy, dzięki której przez ostatnie 9 lat uratowano na Kresach tysiące grobów naszych przodków.

Pan Prezydent, który objął akcję patronatem, podziękował wolontariuszom następującymi słowami: „Dziękuję, że pielęgnując tę pamięć, a ściśle mówiąc przywracając ją, dbacie o to, byśmy nie zatracili się jako wielka wspólnota. To właśnie Wasze wspólnototwórcze działanie jest od strony historycznej czymś niezwykle cennym. A to, że jesteście razem i robicie to wspólnie, to niezwykły element wychowawczy.”

Szczególne podziękowania Prezydent skierował do red. Grażyny Orłowskiej-Sondej, bez której nie byłoby tego wielkiego kresowego ruchu. Prezes Fundacji Studio Wschód została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group