Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Z wizytą u Zaruskiego

Sobota, 9 marca 2013, 11:28
Aktualizacja: 11:29
Autor: red.
Świdnica: Z wizytą u Zaruskiego
Fot. użyczone
– Na Dzień Otwarty „do Zaruskiego” zaprosiliśmy szóstoklasistów ze świdnickich szkół podstawowych. Odwiedziło nas ponad 250 uczniów, którzy mieli możliwość zapoznania się z bazą szkoły i jej ofertą edukacyjną, z naszymi gimnazjalistami i nauczycielami – mówiła p. Jolanta Giergiczna–Siwkin, dyrektor Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi w Świdnicy.

- Szóstoklasiści obejrzeli m. in. salę językową, komputerową, multimedialną, bibliotekę z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej, gabinety przedmiotowe i salę gimnastyczną. W Sali Patrona poznali bliżej sylwetkę gen. Mariusza Zaruskiego. Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali dla młodszych kolegów liczne pokazy, „próbki” lekcji, prezentowali swoje osiągnięcia – kontynuowała dyrektor szkoły.

Szóstoklasiści mieli możliwość pracy na tablicy multimedialnej – wykorzystywanej podczas różnych zajęć, sprawdzenia swoich umiejętności językowych w laboratorium językowym, gdzie na co dzień odbywają się lekcje języka niemieckiego i angielskiego, zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Ciekawość wzbudziły pokazy chemiczne, matematyczne, a także strona internetowa szkoły i multimedialna gazetka szkolna GONG3.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zajęcia na sali gimnastycznej z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, zakupionego w ramach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Szóstoklasiści mogli również zapoznać się z maskotką drużyny piłki ręcznej i zasadami obowiązującymi podczas treningów. Zobaczyli też niektóre elementy ćwiczeń sportowych wykonywanych na co dzień przez zawodników podczas zajęć. Na koniec czekała ich słodka niespodzianka w przygotowanych dla nich kawiarenkach.

- Dzień Otwarty dla uczniów klas szóstych to miłe spotkanie w szkole, w której liczy się nie tylko nauka i sport, ale także dobre samopoczucie ucznia. Szóstoklasiści sami się przekonali, że Gimnazjum Zaruskiego w Świdnicy jest szkołą otwartą dla uczniów i proponującą bogatą ofertę edukacyjną. W przyszłym roku szkolnym obecni uczniowie klas szóstych będą mogli u nas trenować piłkę siatkową, piłkę ręczną, piłkę nożną, koszykową czy pływanie pod opieką specjalistów – najlepszych i doświadczonych trenerów. W klasie z rozszerzonym językiem angielskim będą szlifować swoje umiejętności językowe pod okiem profesjonalnych nauczycieli. Szóstoklasiści przekonali się, że jesteśmy nowoczesną placówką oświatową, która dba o wszechstronny rozwój młodych ludzi, o czym świadczy realizacja programu „Wychowanie przez sport – wspólna pasja, jeden cel” pod patronatem Ministerstwa Sportu i Polskiego Związku Piłki Ręcznej. Wszyscy uczniowie wychodzili od nas pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach. Liczymy, że niektórzy do nas wrócą już jako gimnazjaliści. Na koniec pragnę jeszcze bardzo podziękować moim gimnazjalistom i nauczycielom, gdyż wszyscy z dużym zaangażowaniem włączyli się w zorganizowanie Dzień Otwarty, który był dniem pełnym wrażeń – kończy Jolanta Giergiczna-Siwkin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group