Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1205
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny: Z wizytą w Mrowinach

Sobota, 16 października 2021, 7:37
Autor: red
Mrowiny: Z wizytą w Mrowinach
Fot. KPP Świdnica
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu świdnickiego, funkcjonariusz Wydziału Prewencji świdnickiej komendy odwiedził uczniów Szkoły Filialnej w Mrowinach.

Sierż. szt. Michał Rzepecki -funkcjonariusz Wydziału Prewencji świdnickiej komendy w towarzystwie Komisarza Lwa maskotki dolnośląskiej Policji odwiedzili uczniów klas 0-IV Szkoły Filialnej w Mrowinach, gdzie w trakcie zabawy z dziećmi starali się przekazać najistotniejsze informacje dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły, ale także bezpieczeństwa najmłodszych w szkole czy w domu.

Młodzi słuchacze w trakcie zabaw i konkursów z policjantem, a także z Komisarzem Lwem dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnili jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba w Policji i w jakich sprawach można zwracać się do z prośbą o pomoc do Policjanta.

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz ogromnym zaciekawieniem szczegółów związanych z pracą policjantów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group