Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 873
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niemcy: Z wizytą w Niemczech

Czwartek, 16 października 2014, 9:48
Aktualizacja: 23:20
Autor: red.
Niemcy: Z wizytą w Niemczech
Fot. użyczone
Po raz kolejny 13 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych wraz z opiekunami Anną Foryś –Musik i Dorotą Schab było z wizyta partnerską w Bad Kissingen w Staatliche Berufsschule w ramach wymiany uczniowskiej (5–11 października). Głównym celem wizyty są praktyki w tamtejszych autoryzowanych stacjach obsługi tj.: Opel, Audi, Mercedes, Nissan, VW, w warsztatach Bundeswehry i Bus– und Speditionsunternehmen Schießer.

Uczniowie popracują na najnowszych modelach samochodów, sprawdzając zdobytą w szkole wiedzę. Firmy potwierdzają, że z chęcią przyjęliby naszych uczniów na dłuższe praktyki, ponieważ są bardzo dobrze przygotowani i pracują z dużym zaangażowaniem. Potwierdzeniem są zaświadczenia o odbytych praktykach, jakie uczniowie otrzymują.

Mieszkaliśmy w miasteczku garnizonowym Lager Hammelburg w koszarach. Było to ogromne przeżycie dla uczniów, ponieważ z bliska mogli zobaczyć jak wygląda struktura wojska. Na terenie jednostki jest bardzo dużo atrakcji m.in. muzeum mundurów, broni i wozów wojskowych, gdzie uczniowie fantastycznie się bawili.

W szkole uczniowie biorą zawsze udział w zajęciach lekcyjnych, gdzie mogą sprawdzić min. swoja znajomość języka.

Mieliśmy również czas na poznanie Bad Kissingen oraz małego miasteczka Hammelburg.

Piątek był dniem pełnym niespodzianek. Najpierw byliśmy w miejscu pamięci Punkt Alfa, który przedstawia konfrontację dwóch bloków władzy w okresie zimnej wojny i bolesny okres wewnętrznego podziału Niemiec. Dla uczniów była to prawdziwa lekcja historii.

Następnie pojechaliśmy do kopalni soli Merkers. Zjechaliśmy kopalnianą windą 500 metrów w dół. Tam wszyscy siadają na ciężarówki i zaczyna się zwiedzanie. Kopalnia jest wielka, 4600 kilometrów korytarzy . My zwiedziliśmy ok. 20 km, m.in. Kryształową Grotę odkrytą w roku 1980 w najniższym punkcie kopalni, 800 metrów poniżej poziomu gruntu. Ściany groty pokryte są wielkimi, sześciennymi kryształami soli, podświetlanymi na różne kolory. Dotarliśmy także do groty, w której pod koniec wojny ukryto złoto Reichsbanku. Wszyscy okrzyknęli tę atrakcję najlepszym punktem tego pobytu.

(ZSM Mechanik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group