Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1028
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Z wizytą w Strzegomiu

Niedziela, 10 kwietnia 2016, 8:55
Autor: opr.red.
Strzegom: Z wizytą w Strzegomiu
Fot. www.strzegom.pl
Kompleks Riese, zamek Książ, Wałbrzych oraz Strzegom zwiedziła delegacja działaczy sportowych, uczestniczących w dniach 8 – 9 kwietnia br. w Zgromadzeniu Generalnym Europejskiej Federacji Sportu Akademickiego.

W przeddzień zgromadzenia, w dn. 7 kwietnia br., gośćmi burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty byli: wiceprezydent Chińskiej Federacji Sportu Akademickiego - Shen Zhen, wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Sportu Studenckiego (FISU) – Marian Dymalski, działacze AZS – u Wrocław - Józef Dymalski i Waldemar Babiszewski oraz Daria Futkowska, tłumacz.

Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze wspomnień krajobrazów z dzieciństwa, bowiem panowie Dymalscy pochodzą ze Strzegomia. Podczas rozmowy nakreślono wizję przyszłościowej współpracy.

- Bardzo się cieszę, że możemy w Strzegomiu gościć tak znakomitych gości. Jest to doskonała okazja do zaprojektowania na arenie międzynarodowej naszych kontaktów na przyszłość i to nie tylko w dziedzinie sportu - komentuje Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia.

Jak poinformował Marian Dymalski, sprawozdawczo - wyborcze Zgromadzenie Generalne Europejskiej Federacji Sportu Akademickiego (EUSA), podczas którego rozliczona zostanie działalność mijającej kadencji (2012-2016) i dokonany wybór nowych władz, to wielkie logistyczne przedsięwzięcie, w którym uczestniczą przedstawiciele z ok. 40 państw, 6 kontynentów, w sumie - ponad 150 delegatów i gości.

Miło nam, że wśród tak wybitnych przedstawicieli sportu znaleźli się strzegomianie – Marian i Józef Dymalscy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group