Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 1582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Z wizytą w Warszawie–pierwsze inwestycje w Strzegomiu

Poniedziałek, 13 lutego 2012, 9:10
Aktualizacja: 15:14
Autor: red
Strzegom: Z wizytą w Warszawie–pierwsze inwestycje w Strzegomiu
Fot. użyczone
W dniach 8–9 lutego 2012r. Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, Zastępca Burmistrza Wiesław Witkowski oraz dwoje pracowników urzędu miejskiego w Strzegomiu złożyło służbową wizytę w siedzibie FSB Piekarnie Sp. z o.o.– pierwszego inwestora, który wkrótce zlokalizuje swój zakład w Strzegomskiej Podstrefie WSSE "Invest Park".

W trakcie spotkania z kadrą zarządzającą omawiane były kolejne szczegóły bardzo oczekiwanej w Strzegomiu inwestycji, a ponadto przedstawiciele gminy zapoznali się w fabryce inwestora w miejscowości Michałów Reginów pod Warszawą ze szczegółami procesu produkcji pieczywa oraz planami rozwoju firmy związanymi z inwestycją w Strzegomiu. Planowane zakończenie inwestycji FSB Piekarnie w Strzegomiu to 31 grudnia 2012r.

Najważniejszym etapem wizyty było spotkanie w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. (PAIZ), na którą strzegomska delegacja przybyła wraz posłanką Panią Moniką Wielichowską. PAIZ był reprezentowany przez Wiceprezesa - Pana Marka Łyżwę, przedstawicieli Departamentu Inwestycji Zagranicznych - Dyrektora - Panią Iwonę Chojnowską-Haponik, Zastępców Dyrektora - Panów Filipa Hewelke i Piotra Grudnia, Wicedyrekrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego, Panią Joannę Wolff oraz prawnika - specjalistę ds. pomocy publicznej - Panią Marię Leszczyńską.

Spotkanie miało charakter konsultacyjny na temat oferty inwestycyjnej Gminy Strzegom. Przedstawiciele PAIZ pozytywnie ocenili sposób prezentacji oferty inwestycyjnej Gminy na stronie internetowej oraz w folderze promocyjnym, a także szybkość i trafność decyzji mających na celu reakcję gminy na oczekiwania potencjalnych inwestorów, w tym odpowiednie przygotowanie terenu strzegomskiej podstrefy pod inwestycje. Udzielili wskazówek w zakresie promowania terenów inwestycyjnych, możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na uzbrajanie terenów pod inwestycje, pomocy publicznej możliwej do uzyskania przez zagranicznych inwestorów w przypadku zlokalizowania inwestycji na terenie Polski.

Pracownicy PAIZ zaoferowali wsparcie merytoryczne w dalszych działaniach poszerzających i promujących strzegomskie tereny inwestycyjne.

Kolejnym etapem wizyty roboczej w stolicy było spotkanie Burmistrza i posłanki Pani Moniki Wielichowskiej z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, Panem Rafałem Baniakiem. Celem spotkania było omówienie problemu gminy dotyczącego mienia porzuconego, które pozostało w Stanowicach po likwidacji miejscowej Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej. Jak się okazuje - sprawa nie jest prosta i będzie prawdopodobnie wymagała zmian legislacyjnych w prawie krajowym, które uregulują sposób postępowania z mieniem porzuconym. Podsekretarz Stanu obiecał Burmistrzowi wsparcie w dążeniach do szybkiego rozwiązania palącego problemu gruntów i popadających w ruinę budynków pozostałych po zlikwidowanej spółdzielni.

Burmistrz Strzegomia złożył ponadto wizytę Panu Jerzemu Chmielowi, Prezydentowi Sekcji Polskiej Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF, podczas której poczynił kolejne ustalenia dotyczące m.in. udziału zagranicznych zespołów w XXI Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Strzegom 2012. Odbył również rozmowy z przedstawicielami Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej w sprawie organizacji kolonii dla dzieci z terenów wiejskich Gminy Strzegom.

Bezpośrednio po powrocie podjęte zostały przez Burmistrza wszelkie działania uzgodnione z przedstawicielami stołecznych instytucji. Pozostaje oczekiwać na dalsze pozytywne efekty wizyty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group