Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1030
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Za nami charytatywny bieg dla Mileny

Wtorek, 27 czerwca 2017, 18:04
Aktualizacja: 18:05
Autor: red
Żarów: Za nami charytatywny bieg dla Mileny
Fot. UM Żarów
Loteria fantowa, ognisko, malowanie twarzy i zabawy dla najmłodszych. A w finale charytatywny bieg z udziałem biegaczy z całego powiatu świdnickiego. Wszystko, aby pomóc chorej na nowotwór 9–letniej Milence mieszkance Pożarzyska.

W pomoc chorej dziewczynce włączyli się nie tylko mieszkańcy Pożarzyska. Pomagali także strażacy ochotnicy, pracownicy Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, a także członkowie stowarzyszeń. Wśród nich Żarowskiego Stowarzyszenia "Rowerowy Żarów", "Biegowa Świdnica" i "Żarów Biega". Swojej chorej koleżance pomagały także dzieci, startując w charytatywnym biegu, na trasie liczącej 300 metrów. Dla pozostałych dorosłych uczestników organizatorzy przygotowali pięciokilometrową trasę. Ale nie tylko. Była także jazda na rowerach i marsz nordic walking. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem, bo na leczenie Milenki udało się zebrać ponad 25 tysięcy złotych. - Dziękuję wszystkim za obecność na treningu dla Milenki. Jak już na pewno wiecie udało się zebrać 25.103.20 gr i 1 euro.

Wszystkie datki zostaną przekazane na rehabilitację Mileny. Pragnę gorąco podziękować wszystkim osobom, które brały czynny udział w przygotowaniach do tego wydarzenia i osobom, które pomagały w dniu treningu. Jesteście wspaniali! Dziękuję również wszystkim sponsorom za wspaniałe nagrody i pomoc, było Was naprawdę sporo, za co jeszcze raz serdecznie dziękuję. Trzymamy kciuki za Milenę - mówi Łukasz Brańka sołtys Pożarzyska.

Milena Janowicz, u której w roku 2016 zdiagnozowano nowotwór złośliwy walczy dzielnie i nie poddaje się. Przeszła już operację głowy, cztery cykle chemioterapii wstępnej, sześć tygodni radioterapii, a przed nią jeszcze rok chemii podtrzymującej.

Pakiet startowy kosztował 20 złotych. Jednak pieniądze udało się również uzbierać ze specjalnie przygotowanej loterii fantowej i sprzedaży ciast. Nie zabrakło też przysmaków z grilla. Wszystko w szczytnym celu! Oprócz treningu sporo atrakcji czekało także dla najmłodszych i trochę starszych, a wśród nagród bilety do kina Cinema3D, wejściówki na żarowską pływalnię, drewniane wieszaki na medale wykonane przez "Pracownię Stylu", talony do sklepu Decathlon, a główną nagrodą była zmywarka firmy Electrolux.

Do wspólnej akcji zaprosili rada sołecka, sołtys wsi Pożarzysko, amatorska grupa sportowa Żarów Biega oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group