Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Za nami Dzień Otwartych Drzwi Cukrowni w Świdnicy

Środa, 24 października 2018, 15:07
Autor: red
Pszenno: Za nami Dzień Otwartych Drzwi Cukrowni w Świdnicy
Fot. organizatorzy
W sobotę, 20 października, w Cukrowni Świdnica odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Fabrykę odwiedziło prawie 200 osób z Pszenna, Świdnicy i okolic. Goście zwiedzający cukrownię pod opieką przewodników zobaczyli, jak wygląda produkcja Cukru Królewskiego, od transportu buraków do pakowania gotowego produktu.

Odwiedzający rozpoczęli wycieczkę od wizyty w Muzeum Cukrownictwa. Zapoznali się z 170-letnią historią Cukrowni Świdnica, tradycją cukrownictwa w Polsce oraz z teoretyczną stroną produkcji cukru. Następnie wyposażeni w kaski i odblaskowe kamizelki weszli na teren fabryki, aby sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce. Poszczególne etapy produkcji cukru zostały dokładnie zaprezentowane oraz opisane przez doświadczonych przewodników - Mirosława Madeja oraz Tomasza Dybę, którzy cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania zaciekawionych dzieci i dorosłych.

- Muszę przyznać, że nie spodziewaliśmy się tak ogromnego zainteresowania. Przez pierwsze dni zapisów, telefony nie przestawały dzwonić. Bardzo cieszy nas, że wśród gości znalazło się tak wiele rodzin z dziećmi, młodzieży, a także osób starszych. Przewodnicy, którzy na co dzień są pracownikami Cukrowni Świdnica, starali się w przystępny sposób przedstawić proces produkcji cukru oraz zaprezentować wnętrze naszego zakładu - mówi Magdalena Budzyńska, Südzucker Polska SA. – Wycieczka dostarczyła odwiedzającym wielu pozytywnych emocji. Byli oni pod wrażeniem nie tylko nowoczesnych technologii, ale także sposobu funkcjonowania tak dużego zakładu. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się jeszcze nie raz otworzyć drzwi Cukrowni, aby wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć jej pracę od środka – podsumowuje Magdalena Budzyńska.

Na zakończenie wycieczki dzieci obejrzały pokaz eksperymentów naukowych. Zobaczyły, m.in. jak wygląda „chemiczny kameleon” oraz co stanie się z kawą gdy dodamy do niej tzw. suchy lód. Chętne osoby wzięły również udział w warsztatach robienia cukierków, podczas których własnoręcznie mogły przygotować słodkości o wymarzonych kształtach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group