Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 552
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Za nami II Żarowskie Biegi Strefowe

Środa, 4 października 2017, 9:46
Aktualizacja: 9:48
Autor: red
Żarów: Za nami II Żarowskie Biegi Strefowe
Fot. UM Żarów
Wyścig rowerowy, marsz Nordic Walking, biegi dla najmłodszych na dystansach od 60 do 800 metrów, bieg na 5 km i w końcu rywalizacja na dystansie 10 kilometrów.

W taki sposób sportowcy, z całej Polski i nie tylko, uczcili XVI- lecie Żarowskiej Podstrefy Ekonomicznej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" podczas II Żarowskich Biegów Strefowych.

Wśród uczestników w wielu kategoriach wiekowych nie zabrakło doświadczonych zawodników, którzy biegają w maratonach, ale także początkujących biegaczy i najmłodszych miłośników sportu.Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięscy na dystansie 10 km w kategorii mężczyzn i kobiet nagrodę pieniężną 1000 złotych.

Organizatorem zawodów było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie,a sponsorem głównym Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park. Partnerami II Żarowskich Biegów Strefowych byli Electrolux, Polska Ceramika Ogniotrwała, Thermaflex, DAICEL Safety Systems Europe, Uzdrowisko Szczawno-Jedlinka, JAKO, Dekoria.pl, Bridgestone, Yagi Poland, AKS, Izotoniki.com.pl

Nie zawiedli również pracownicy firm z żarowskiej podstrefy ekonomicznej, którzy godnie reprezentowali swoje zakłady oraz przedstawiciele innych przedsiębiorstw i grupy biegowe z regionu. W organizację imprezy oraz biegi czynnie włączyła się działająca na terenie naszej gminy grupa "Żarów Biega". Do mety dotarło w sumie 280 biegaczy.
- W imieniu organizatorów serdeczne podziękowania składamy wszystkim uczestnikom II Żarowskich Biegów Strefowych. To był wielki zaszczyt gościć w naszym mieście tylu biegaczy. Podziękowania kierujemy także w stronę współorganizatora imprezy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" - mówi Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Impreza przyniosła wiele emocji nie tylko uczestnikom, ale także kibicom, którzy dopingowali swoich faworytów. - Podczas zawodów panowała wspaniała atosfera i unosił się duch sportowej rywalizacji. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się w podobnym lub jeszcze większym gronie i będziemy się równie dobrze bawić – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Nagrodami głównymi w biegu na dystansie 10 kilometrów kobiet i mężczyzn była kwota 1000 złotych. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom imprezy.

Podczas zawodów odbyła się również akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku – Dzień Dawcy Szpiku w Żarowie zorganizowana przez lokalnych wolontariuszy przy współpracy z fundacją DKMS.

Wyniki w poszczególnych kategoriach znajdują się na stronie:
http://wyniki.datasport.pl/results2325/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group