Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Za nami warsztaty dla rodziców

Poniedziałek, 26 lutego 2018, 17:03
Aktualizacja: Wtorek, 27 lutego 2018, 13:06
Autor: red
Świdnica: Za nami warsztaty dla rodziców
Fot. Akademia Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju
Czterdzieścioro rodziców uczyło się dodawać dzieciom skrzydeł na bezpłatnych warsztatach zorganizowanych przez Akademię Nauki – Centrum Świadomego Rozwoju w Świdnicy. Przed nami kolejne podobne wydarzenia.

Psychoterapeuta i trener Paweł Hoffman podczas sobotnich warsztatów pokazał rodzicom, że wszystkie dzieci są bardzo inteligentne. I okazują niebywały entuzjazm, przykładowo gdy otrzymają nową zabawkę. Cieszą się, ekscytują i często wtedy słyszą od rodziców na przykład: „Uspokój się”. Uczą się wówczas, że radość nie jest niczym dobrym. Tymczasem jeśli podchodzimy do czegoś z radością i entuzjazmem, to czynności te nie tylko sprawiają nam przyjemność, ale i zostają nam na długo w pamięci.

- Czy dzieci lubią odrabiać lekcje? - pytał zgromadzonych Paweł Hoffman. Okazuje się, że… tak! Młodzi ludzie uwielbiają się uczyć, poznawać nowe rzeczy. Chyba, że zabijemy w nich ten entuzjazm. Starajmy się więc nie krytykować dziecka, ale stosować pochwały rozwojowe. Jak to robić – to dokładnie na warsztatach omówił trener.

Spotkania odbyły się w dwóch turach, tak duże było zainteresowanie świdniczan i mieszkańców okolicznych miejscowości.

Kolejne warsztaty

- To jak pracujemy z dzieckiem teraz, już w tym momencie pracuje na jego przyszłość. Wiele badań jednoznacznie to potwierdza. Ten czas już się nie powtórzy. To właśnie teraz mamy tak duży wpływ na tożsamość, kiedy nie jest jeszcze ukształtowana - mówią trenerzy Paweł Hoffman i Wojciech Gorzelanny, którzy wspólnie poprowadzą weekendowe szkolenie pod hasłem „Stres niszczy rodzicielstwo - odprężenie buduje relacje” (3-4 marca). To będą intensywne warsztaty - w sumie 12 godzin.

- W marcu zapraszamy jeszcze na warsztaty dla dzieci i opiekunów, podczas których uczestnicy przygotują ogród zaklęty w szkle - mówi Katarzyna Bryndza, trenerka ze świdnickiej Akademii Nauki. - Celem zajęć jest zbliżanie rodziców i dzieci, odnajdywanie wspólnych pasji i zainteresowań oraz czerpanie radości ze współtworzenia i realizacji różnych projektów.

Zajęcia szykowane są przy współpracy z wrocławską Malarnią Kreatywną, odbędą się one w małych grupach i oparte są na autorskim programie. Warsztaty zaplanowane są na piątek, 23 marca.

A na sobotę, 14 kwietnia, Akademia zaprasza na bezpłatny warsztat pod hasłem „Indywidualne wzorce myślenia. - Podczas spotkania odkryją Państwo, jakim Wzorcem Myślenia posługuje się wasze Dziecko, ale również partner życiowy czy szef! - obiecuje prowadzący Paweł Hoffman.

Wszystkie spotkania odbędą się w Akademii Nauki - Centrum Świadomego Rozwoju (Świdnica, Rynek 38/3). Zapisy na warsztaty przyjmowane są pod numerem telefonu 508 383 418.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group