Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 681
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Za plastikowe nakrętki wyjadą na rehabilitację

Niedziela, 10 lipca 2011, 10:04
Aktualizacja: 14:32
Autor: UM Świdnica
Świdnica: Za plastikowe nakrętki wyjadą na rehabilitację
Fot. AG
Blisko 30 worków wypełnionych po brzegi zakrętkami trafiło do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Dzięki akcji „Zbieraj nakrętki” chore dzieci będą mogły wyjechać na turnusy rehabilitacyjne. Do tego charytatywnego przedsięwzięcia przyłączyli się uczniowie świdnickich szkół.

Młodzi świdniczanie od lutego zbierali nakrętki po napojach. Udział w akcji wzięło w sumie ponad 360 placówek z całego województwa dolnośląskiego.

– Celem akcji jest zebranie pieniędzy na sfinansowanie wakacyjnych turnusów rehabilitacyjnych dla podopiecznych Fundacji, która prowadzi jedyne na Dolnym Śląsku hospicjum dla dzieci. Zebrane nakrętki zostaną następnie sprzedane, w ten sposób pozyskujemy pieniądze dla podopiecznych wrocławskiego hospicjum. Innym pozytywnym aspektem jest wyrabianie nawyku segregowania odpadów, tak ważnego w naszych czasach – tłumaczy Ada Kamińska, koordynator akcji z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Na początku lipca transportem użyczonym z Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej, nakrętki ze Świdnicy zostały zawiezione do specjalnego magazynu Hospicjum.

Więcej informacji o akcji: www.hospicjum.wroc.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group