Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Za plony rolnicy podziękują w Bukowie

Wtorek, 3 września 2013, 10:03
Aktualizacja: 10:04
Autor: red.
Gmina Żarów: Za plony rolnicy podziękują w Bukowie
Fot. organizator
Rolnicy z gminy Żarów uczczą zakończenie tegorocznych żniw w niedzielę, 15 września. Dożynki są jednym z najpiękniejszych i najbardziej oczekiwanych świąt, które co roku gromadzą nie tylko samych rolników, ale również rzesze sympatyków folkloru i wiejskich wyrobów. W tym roku gospodarzem gminnych dożynek będą mieszkańcy Bukowa i to oni, wspólnie z organizatorami przygotują dla wszystkich uczestników szereg rozmaitych atrakcji.

- Tradycyjnie, gminne uroczystości dożynkowe zainauguruje Msza Święta dziękczynna za pomyślne zbiory oraz w intencji rolników gminy Żarów. Podczas liturgii celebrowanej o godzinie 12.00 w kościele Św. Stanisława i Biskupa Męczennika w Bukowie poświęcone zostaną wieńce i chleby wypieczone z tegorocznego ziarna. Po kończącym uroczystości religijne błogosławieństwie, o godzinie 13.30 korowód dożynkowy przejdzie na pobliskie boisko, by tam obrzędem dożynkowym rozpocząć oficjalną część uroczystości. Ponadto, rozstrzygnięte zostaną konkursy na najlepsze stoisko wiejskie, produkt lokalny oraz najpiękniejszy ogród przydomowy i po raz kolejny również konkurs fotograficzny i filmowy "Nasza wieś - nasza mała ojczyzna". Gminne dożynki tradycyjnie zakończy zabawa dożynkowa - informuje Przemysław Sikora z Referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Na wszystkich mieszkańców w Bukowie czekać będzie również dużo dobrej zabawy, wspólne muzykowanie do późnych godzin wieczornych i dużo swojskiego jadła na stoiskach sołeckich.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group