Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Za prąd będziemy płacić inaczej

Czwartek, 19 stycznia 2012, 11:34
Aktualizacja: 11:35
Autor: PAW
Świdnica: Za prąd będziemy płacić inaczej
Fot. red
O zmianach w systemie opłat za energię elektryczną poinformowała Grupa Energetyczna Tauron.

Zmiany w systemie opłat dotyczą okręgów: wałbrzyskiego, jeleniogórskiego oraz legnickiego. Jako pierwsze zostaną wprowadzone właśnie w regionie wałbrzyskim. Wcześniej podobne zmiany Tauron wprowadził w innych regionach naszego kraju.

Dotychczas rachunki za prąd wystawiane były przez inkasenta raz na dwa miesiące. Teraz ta sytuacja ulegnie zmianie, bowiem grupa Tauron zadecydowała, że można będzie skorzystać z możliwości opłat za energię elektryczną w tzw. systemie sześciomiesięcznym.

Oznacza to, że inkasent będzie odwiedzał nas raz na pół roku i sprawdzał stan licznika. W takiej sytuacji na podstawie odczytu licznika dokonanego raz na 6 miesięcy przez inkasenta, pozostałe rachunki będą wystawiane na zasadzie prognozy. Oczywiście w razie nadpłaty, klient otrzyma zwrot nadpłaconego rachunku. Taki system ma ułatwić życie klientom oraz jednocześnie dać oszczędności dostawcy.

Firma pisemnie poinformuje wszystkich swoich klientów o wprowadzanych zmianach. Klient ma prawo nie zgodzić się na te zmiany, ale powinien poinformować pisemnie o tym fakcie dostawcę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group