Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1370
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Za udane żniwa

Niedziela, 10 września 2023, 13:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 września 2023, 14:46
Autor: red
Świebodzice: Za udane żniwa
Fot. UM Świebodzice
Dożynki to święto Rolników, podczas którego dziękuje się za udane żniwa i wszystkie plony, które udało się zebrać z pola.

To staropolska tradycja od wielu lat zakorzeniona w naszej kulturze, ukoronowanie całorocznego trudu pracy rąk ludzkich oraz wyraz wdzięczności za hojne zbiory, którymi obdarzyła nas ziemia. Jest to czas, w którym zbierając z pól ostatnie plony, równocześnie siejemy ziarno. To z tego ziarna wypieczony zostanie chleb, symbol życia, pomyślności, dostatku i szczęścia.

W niedzielę (10 września) w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Świebodzicach odbyła się Msza Święta Dziękczynna, której przewodniczył Dziekan Dekanatu Świebodzickiego ks. Proboszcz Józef Siemasz wraz z księdzem Proboszczem Zdzisławem Wojtowiczem oraz Księdzem Krzysztofem. W Eucharystii uczestniczyli m.in.: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański, Sekretarz Stanu Wiceminister ds. Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusz Zyska, Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Wojciech Latuszek Radny Rady Powiatu w Świdnicy, Radni Rady Miejskiej, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach Beata Rejek, Prezes ZWIK Świebodzice Grzegorz Cabanek, Prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosław Pizuński, rolnicy, sadownicy, ogrodnicy oraz mieszkańcy Świebodzic. O piękną oprawę muzyczną zadbał Zespół SQDO ze Świebodzic, natomiast Miejski Dom Kultury w wyjątkowy sposób przystroił świątynię. Na koniec uroczystego nabożeństwa uczestników poczęstowano tradycyjnym chlebem dożynkowym.

Organizatorem Dożynek byli: Miejski Dom Kultury oraz Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group