Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zaawansowane prace na OSiR–ze

Czwartek, 12 lutego 2015, 10:12
Aktualizacja: 12:36
Autor: red.
Strzegom: Zaawansowane prace na OSiR–ze
Fot. UM Strzegom
Mimo okresu zimowego trwają intensywne prace na górnej i dolnej płycie boisk Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

Po zebraniu warstwy ziemi z dolnej płyty przygotowano koryto boiska pod warstwy podbudowy. - Wykonano instalację drenarską i sieć kanalizacji deszczowej, instalację elektryczną (ułożone kable) i instalację wodną przeznaczoną do nawodnienia boiska - informuje Irena Kowalska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. - Rozłożono także warstwę odsączającą z piasku wraz z wypoziomowaniem płyty boiska. Zakończono już prace związane z rozłożeniem warstwy ziemi urodzajnej pod nawierzchnię z trawy naturalnej z rolki. Aktualnie trwają roboty związane z budową zbiornika retencyjnego - dodaje Irena Kowalska.

W przypadku górnej płyty prace są również mocno zaawansowane. Położono m. in. instalację drenarską i sieć kanalizacji deszczowej oraz instalację elektryczną. Wykonano także odwodnienie liniowe po wewnętrznej części bieżni lekkoatletycznej, a także całościowe obramowanie boiska piłkarskiego z obrzeży betonowych i połowiczne obramowanie bieżni lekkoatletycznej. Ponadto położono już warstwę odsączającą z piasku na boisku piłkarskim i w jego zakolach oraz na bieżni lekkoatletycznej (50%). Ważną czynnością było częściowe usunięcie skarp. Trwają prace związane z wykonaniem ciągów komunikacyjnych.

Dodajmy jeszcze, że po stwierdzeniu bardzo złego stanu topoli zlokalizowanych przy granicy górnej i dolnej płyty boiska (ich wnętrza w większości były puste), zostały one wycięte. Zapadła także decyzja o usunięciu szpaleru topoli wzdłuż górnej płyty boiska - od strony południowej - ze względu na ich wiek i zagrożenie. W miejsce wyciętych drzew zostanie nasadzona taka sama ilość drzew młodych.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group