Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1497
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kostrza: Zabawa opłatkowa w Kostrzy

Poniedziałek, 9 lutego 2015, 7:19
Aktualizacja: 11:21
Autor: red.
Kostrza: Zabawa opłatkowa w Kostrzy
Fot. UM Strzegom
Folkowo, ludowo i dyskotekowo bawiono się podczas tradycyjnej zabawy opłatkowej, zorganizowanej w dn. 7 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Kostrzy. Bal na ponad 80 par przygotowała rada sołecka na czele z sołtysem wsi Tomaszem Jeziorskim oraz członkowie zespołu „Kostrzanie”.

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć Zbigniewa Suchyty, burmistrza Strzegomia od lat związanego z Kostrzą na wielu płaszczyznach swojej społecznej działalności, a przede wszystkim wieloletniego kierownika „Kostrzan”. Oficjalnego otwarcia balu dokonał Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza Strzegomia w asyście Tomasza Jeziorskiego, sołtysa wsi serdecznie witając gości i życząc wszystkim szampańskiej zabawy. – W życiu człowieka jest czas na ciężką pracę, jest także czas na zabawę. I to jest właśnie ten radosny czas - powiedział m.in. Tomasz Jeziorski.

Gospodarze balu postarali się, by karnawałowi goście czuli się w Kostrzy dobrze. Przestronna sala balowa, piękna karnawałowa dekoracja i wspaniałe potrawy, przyrządzone własnym sumptem zapewniły uczestnikom balu poczucie dobrego humoru i radości. - Niskie koszty i wysoka jakość to nasza dewiza – stwierdził sołtys. Karnawał w Kostrzy to gwarancja dobrej organizacji i dobrej zabawy. – Przepiękny występ „Kostrzan”, rodzinna atmosfera oraz duże zaangażowanie sołtysa i rady sołeckiej sprawiły, że ten wieczór pozostanie niezapomniany – skomentowała Iwona Zabawa – Budziszyn, Sekretarz Gminy. - Połączenie folkloru, tradycyjnych i współczesnych trendów muzycznych to jest także świetny sposób na integrację środowiska. Tu bawiły się trzy pokolenia – mówili uczestnicy zabawy.

W programie balu zaprojektowano występ rodzimego zespołu folklorystycznego „Kostrzanie”, który nie tylko wprowadził uczestników balu w atmosferę powszechnej radości, ale także pełnił wiodącą rolę na parkiecie. Można się było od nich wiele nauczyć! Ale nie tylko zespół „ Kostrzanie” rozbawił uczestników balu. Do tańca przygrywał znakomity zespół wokalno – instrumentalny „Fenix”.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group