Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 661
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zabawa z Twardowskim w żarowskiej bibliotece

Poniedziałek, 21 maja 2018, 9:50
Autor: red
Żarów: Zabawa z Twardowskim w żarowskiej bibliotece
Fot. UM Żarów
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie w ramach Tygodnia Bibliotek, zapoznawali się z twórczością patrona biblioteki – ks. Jana Twardowskiego.

Nie było to jednak tradycyjne czytanie wierszy i opowiadań, tylko zabawa w kalambury. - Każdy zawodnik miał przeczytać na forum wybrany wiersz bądź krótkie opowiadanie. Na podstawie jego treści przygotować hasło, które odgadywali pozostali uczestnicy. Utworzyły się dwie grupy o humorystycznych nazwach "Lamorożce" oraz "Kabanosy".

- Zajęcia bardzo szybko spotkały się z pozytywnym odzewem i chętnych nie brakowało do wspólnej zabawy. Nie obyło się bez zabawnych prób odgadnięcia haseł "uzbroić się w cierpliwość" czy "raz kozie śmierć". Wyobraźnia obu grup nie miała końca. Mamy nadzieję, że poza dobrą zabawą, uczestnicy zapamiętają także morały płynące z twórczości ks. Jana Twardowskiego. Wiele jego utworów jest skierowana do młodszego odbiorcy, niosąc ze sobą wartościowe wnioski, które każdemu przydadzą się w przyszłości. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i mamy nadzieję, że jeszcze nieraz spotkamy się w tak miłej i wesołej atmosferze - mówi Stanisława Biernacka dyrektor biblioteki w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group