Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zabierają wraki

Wtorek, 10 grudnia 2019, 17:07
Aktualizacja: Środa, 11 grudnia 2019, 10:09
Autor: red
Świdnica: Zabierają wraki
Fot. Straż Miejska Świdnica
Jeżeli zauważysz na swoim pojeździe biało – czerwoną taśmę ostrzegawczą z napisem „STRAŻ MIEJSKA” – uważaj, tym samochodem interesują się strażnicy. Pojazd może zostać odholowany na koszt właściciela na parking strzeżony.

Zgodnie z art.50a Prawa o ruchu drogowym, pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Oczywiście strażnicy zawsze usiłują się skontaktować z właścicielem samochodu, aby on sam zaopiekował się swym dobytkiem. Niestety, nie zawsze się to udaje. Czasami nie można ustalić właściciela samochodu, czasami właściciel mieszka na drugim końcu Polski lub jest obcokrajowcem, czasami pojazd posiada tablice „zjazdowe” lub nieaktualne tablice rejestracyjne innego państwa, a czasami nie reaguje na wezwanie do usunięcia wraku. W takich przypadkach na samochodzie może pojawić się biało – czerwona taśma ostrzegawcza z napisem „STRAŻ MIEJSKA”. To ostatnia szansa aby zadbać o swoje mienie. Jeżeli właściciel we własnym zakresie nie zaopiekuje się takim pojazdem, zostanie on usunięty na jego koszt na parking strzeżony. Każdego roku Straż Miejska w Świdnicy usuwa w ten sposób kilkanaście pojazdów, drugie tyle zabierają ich właściciele.

Jeżeli zauważysz pojazd, którego stan techniczny świadczy o długotrwałym nieużytkowaniu, pojazd bez tablic rejestracyjnych, pojazd z otwartymi drzwiami, wyciekami płynów eksploatacyjnych, nie czekaj, zgłoś to do dyżurnego straży miejskiej na numer alarmowy – 986.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group