Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 865
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zabiorą choinki

Czwartek, 4 stycznia 2024, 11:41
Autor: red
Świdnica: Zabiorą choinki
Fot. organizatorzy
Co zrobić, gdy żywa choinka bożonarodzeniowa zaczyna się sypać, a bombki trzeba już pościągać, aby nie pospadały z gałązek? Jeśli mamy taką możliwość, to możemy spróbować zasadzić ją w ogrodzie. Jeśli nie, to należy ją wynieść, aby służby zabrały ją jako odpad biodegradowalny.

W okresie poświątecznym od stycznia do końca lutego zbiórka naturalnych choinek odbywa się na terenie całego miasta w każdy wtorek. W przypadku zabudowy jednorodzinnej, drzewka należy wystawić przed nieruchomość w dzień odbioru do godziny 06:00, natomiast w zabudowie wielorodzinnej oraz niezamieszkałej drzewka należy wystawić przy pojemnikach na odpady komunalne lub przy altanach śmietnikowych.

Należy pamiętać, aby uprzednio zdjąć z choinki świąteczne ozdoby. Choinki powinny być wystawione bez stojaków i doniczek. Przez cały czas, zarówno choinki, jak i inne odpady zielone, można nieodpłatnie w dogodnym terminie dostarczyć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszczącego się przy ul. Metalowców 4 w Świdnicy.

Gdzie wyrzucić sztuczną choinkę?

Zniszczona, sztuczna choinka to odpad wielkogabarytowy, dlatego też w przypadku zabudowy jednorodzinnej należy wystawić ją przed posesję, a w przypadku zabudowy wielorodzinnej – przy altanie śmietnikowej, w ramach organizowanej zbiórki odpadów wielkogabarytowych zgodnie z harmonogramem odbioru. Nie należy jej wrzucać do pojemników na odpady zmieszane, można także przekazać ją do PSZOK.

Gdzie wyrzucić ozdoby choinkowe?

Jeżeli nie chcemy pozostawić ozdób na kolejny rok, bo na przykład uległy uszkodzeniu, należy je wyrzucić do odpowiednich pojemników. Zepsute światełka choinkowe kwalifikują się jako elektroodpady, które należy oddać do PSZOK lub specjalnych pojemników na tego typu śmieci. Wszelkie ozdoby z tworzyw sztucznych kwalifikują się do pojemników na plastik i metal, a błyszczące bombki, mimo że tłuką się tak samo jak szkło należy wyrzucić do kontenera na odpady zmieszane.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group