Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 941
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zabytki gminy

Wtorek, 5 listopada 2019, 9:41
Aktualizacja: 9:43
Autor: red
Żarów: Zabytki gminy
Fot. UM Żarów
Zabytki gminy Żarów na znaczkach turystycznych.

Urząd Miejski w Żarowie we współpracy ze spółką Znaczki Turystyczne ze Złotego Stoku wydał dwustronne okolicznościowe znaczki turystyczne przedstawiające cztery zabytki w gminie Żarów: Kościół Wniebowzięcia NMP w Zastrużu, Kościół Wniebowzięcia NMP w Wierzbnej, Zabytkową Studnię w Pożarzysku oraz Dworzec Kolejowy w Żarowie.

Znaczki można zakupić w Żarowskiej Izbie Historycznej przy ul. Dworcowej 3 oraz kasie basenu przy ul. Piastowskiej 10 w Żarowie.

- Znaczki Turystyczne to okrągłe, drewniane krążki przedstawiające miejsce, do którego dotarł turysta. Są pamiątką i potwierdzeniem pobytu. Każdy znaczek turystyczny posiada numer identyfikujący dane miejsce, z tego też powodu jest on prawdziwą atrakcją dla kolekcjonerów. Kolekcjonerzy po zebraniu dziesięciu Znaczków opatrzonych kolejnymi numerami, otrzymują od centrali w Polsce specjalny Znaczek Kolekcjonera, którego nie można kupić w żadnym miejscu. Jest to przedmiot typowo kolekcjonerski, który z jednej strony promuje miejsca atrakcyjne turystycznie, a z drugiej strony jest pamiątką dla turysty, który to miejsce odwiedził – mówi Zbigniew Romankiewicz ze Znaczków Turystycznych.

To nie jedyne znaczki turystyczne, które kolekcjonerzy mogą zakupić na terenie naszej gminy. Do sprzedaży trafił już wcześniej Znaczek Turystyczny Młyna w Siedlimowicach. Tam też, w Siedlimowicach można zakupić znaczki przedstawiające wizerunek zabytkowego młyna.

Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału - drewna, bez użycia barwników, farb, lakierów, jest w 100 % ekologiczny. Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.

Zachęcamy do kolekcjonowania znaczków i zwiedzania naszych lokalnych zabytków.

Więcej informacji na temat Znaczków Turystycznych, również tych przedstawiających zabytki gminy Żarów można znaleźć na info@znaczki-turystyczne.pl i www.znaczki-turystyczne.pl

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group