Niedziela, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 1359
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stanowice: Zabytki Stanowic w obiektywie

Czwartek, 19 stycznia 2023, 17:35
Autor: red
Stanowice: Zabytki Stanowic w obiektywie
Fot. UM Strzegom
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Stanowicach przystąpiła w roku szkolnym 2022/2023 do ogólnopolskiego programu „Laboratoria Przyszłości”. Jest to program realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

W ramach programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe od państwa na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Zakupione wyposażenie umożliwia uczniom rozwijanie kompetencji w zakresie kształtowania i rozwijania umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia.

Uczniowie klasy VI uczyli się robienia zdjęć za pomocą profesjonalnego aparatu fotograficznego. Jako obiekty swoich fotografii wybrali zabytki znajdujące się w naszej wsi. Być może zdjęcia nie są jeszcze doskonałe, ale uczniowie mają za sobą pierwsze doświadczenia w robieniu zdjęć nie telefonem, tylko wymagającym aparatem. Oprócz tego poznali zabytkowe obiekty znajdujące się w miejscowości, w której mieszkają. Swoje zbiory fotografii nazwali „Zabytki Stanowic w naszym obiektywie”.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group