Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 527
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Zabytkowe perełki

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 15:41
Aktualizacja: Wtorek, 4 sierpnia 2020, 9:42
Autor: red
Świebodzice: Zabytkowe perełki
Fot. UM Świebodzice
1 sierpnia (sobota) w naszym mieście odbył się VIII Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych pn. Księżnej Daisy – Etap Świebodzicki.

Wydarzenie to po raz pierwszy zostało zorganizowane w Świebodzicach przez Stowarzyszenie Moto-Weteran oraz Miasto Świebodzice. W ciągu dwóch godzin przejechało przez Rynek około 80 zabytkowych aut.

Pierwsze pojawiło się przed godziną 9 :00. Uczestników serdecznie powitał zastępca burmistrza miasta Świebodzice Tobiasz Wysoczański, życząc wszystkim pięknych wrażeń, a także Wicekomandor Stowarzyszenia Mirosław Korzec. Wśród uczestników wydarzenia był także Jan Klepiec radny Rady Miejskiej.

Kolejne auta wjeżdżały do Rynku rotacyjnie i wywoływały duży podziw u mieszkańców oraz osób przyjezdnych. A było co oglądać, niektóre pojazdy miały ponad sto lat, były bardzo dobrze utrzymane i co niesamowite, jak opowiadali ich właściciele nie ingerował w ich karoserię blacharz-lakiernik. Impreza ta miała charakter międzynarodowy, oprócz pojazdów, które przyjechały do nas z różnych zakątków Polski, m.in. z Sopotu, Poznania, Legnicy, Białegostoku, Wrocławia dominowały pojazdy z Czech, Niemiec, jedną uczestniczką Rajdu była także mieszkanka Szwajcarii. Zaciekawienie wśród uczestników rajdu wywoływały również stylizacje kierowców oraz pasażerów, mieszkańcy bardzo chętnie wykonywali sobie z nimi pamiątkowe fotografie. Wsłuchując się w głosy Świebodziczan dołożymy starań, aby impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń miejskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group