Poniedziałek, 15 czerwca
23°C Jelenia Góra

Zabytkowe pojazdy

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

W sobotę, 31 lipca, niesamowite auta odwiedziły Świebodzice. Kilka minut po 11:00 na Rynek wjeżdżać zaczęli uczestnicy IX Międzynarodowego Wałbrzyskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

Kilkadziesiąt stylowych pojazdów z kraju oraz z zagranicy zaparkowało wokół Ratusza, gdzie mogli je podziwiać mieszkańcy. Sekretarz Miasta Sabina Cebula w imieniu swoim, Burmistrza Miasta Pawła Ozgi oraz Zastępcy Burmistrza Tobiasza Wysoczańskiego serdecznie powitała organizatorów wydarzenia – przedstawicieli Stowarzyszenia Moto-Weteran Wałbrzych: Prezesa Pawła Osikę, Wiceprezesa Artura Wdzięcznego, Sekretarz Monikę Urbańską i konferansjera Mirosława Korzca, a także uczestników oraz Mieszkańców, którzy przybyli na świebodzicki etap rajdu.

Pojazdy można było oglądać, fotografować, a właściciele chętnie opowiadali ich historię. Nie tylko auta nawiązywały do dawnych lat, każda z załóg również detalami stroju upodobniła się do wybranych czasów. Mieszkańcy wraz z Zastępcą Burmistrza Tobiaszem Wysoczańskim, Sekretarz Miasta Sabiną Cebulą oraz Radnym Rady Miejskiej Janem Klepcem chętnie brali udział w wyborze najładniejszego, najlepszego oraz najbardziej eleganckiego samochodu. Wręczenie Pucharów zwycięzcom wszystkich kategorii odbyło się w godzinach popołudniowych na Rynku w Wałbrzychu. Trofea wręczyli Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga, Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej i Burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska.

Podczas sobotniej imprezy dla Mieszkańców czynne były również dwa punkty w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego oraz punkt informacyjny dotyczący szczepień w naszej Gminie.

Świebodzicki etap rajdu organizowany był po raz drugi, frekwencja wśród uczestników pokazała, że impreza zyskuje coraz większą popularność w naszym mieście.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka