Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 1457
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zadbają o bezpieczeństwo na świdnickich drogach

Piątek, 25 stycznia 2013, 12:43
Aktualizacja: Sobota, 26 stycznia 2013, 1:20
Autor: red.
Świdnica: Zadbają o bezpieczeństwo na świdnickich drogach
Fot. użyczone
W środę 23 stycznia odbyła się ostatnia przed feriami sesja Młodzieżowej Rady Miasta Świdnicy. Młodzi radni postanowili zorganizować akcję informacyjną dotyczącą bezpieczeństwa pieszych na świdnickich drogach – szczególnie w pobliżu szkół i instytucji publicznych.

Akcja będzie polegała na zbieraniu informacji od świdniczan na specjalnie w tym celu utworzonej stronie na Facebooku na temat ich zdaniem niebezpiecznych bądź niezrozumiale zorganizowanych przejść dla pieszych lub świateł - bądź ich braku, tam gdzie są potrzebne. Podczas sesji przedstawiono kilka takich miejsc, które zdaniem referujących je radnych, są uciążliwe dla pieszych (za krótkie światła, brak pasów itp.) Następnie zebrane informacje zostaną dostarczone właściwym instytucjom (Policja, Straż Miejska, Urząd Miasta i inne), których przedstawiciele zostaną zaproszeni na sesję MRMŚ, aby wytłumaczyć młodym radnym jakie są zasady organizacji ruchu drogowego i czy nie ma możliwości poprawy bezpieczeństwa w niektórych miejscach wskazanych przez młodzież jako niebezpieczne.

Ankieta w szkołach
Ponadto Młodzieżowa Rada Miasta Świdnicy podjęła decyzję o organizacji zakrojonego na znaczną skalę sondażu ankietowego wśród młodzieży uczęszczającej do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w mieście na temat sytuacji młodych ludzi w Świdnicy, ich potrzeb i ocen w różnych sprawach dotyczących życia szkolnego, kulturalnego i sportowego. Podobne sondaże kilkakrotnie przeprowadzał Parlament Młodzieży Wrocławia i każdorazowo powstawały z tego ciekawe raporty badawcze przydatne władzom miejskim, oświatowym i mediom.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group