Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/REGION: Zadbajmy o bezpieczeństwo

Środa, 1 listopada 2023, 7:16
Aktualizacja: 10:16
Autor: red
Świdnica/REGION: Zadbajmy o bezpieczeństwo
Fot. KPP Świdnica
Nastał dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku większość z nas wybierze się na cmentarze, aby odwiedzić groby swoich bliskich. W tym wyjątkowym okresie pełnym zadumy i wspomnień nie zapominajmy jednak o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada w środę. Dlatego też większość z osób, które będą chciały odwiedzić groby swoich bliskich, już w ten weekend wybierze się w daleką podróż. Niektórzy jak co roku, pozostawią wyjazd na ostatnią chwilę. Żeby ten wyjątkowy okres przebiegał spokojnie i bezpiecznie policjanci przekazują kilka wskazówek, które być może pomogą uniknąć przykrych niespodzianek lub sytuacji niebezpiecznych.

Działania policjantów

Policyjna akcja ,,Znicz’’, jak co roku ma charakter pomocowy i prewencyjny. Zadaniem mundurowych będzie dbanie o bezpieczeństwo podróżujących, a także wsparcie dla osób, które znajdą się w sytuacji, która będzie tego wymagała. Oprócz kontroli prowadzonych przez policjantów ruchu drogowego, którzy sprawdzać będą głownie stan trzeźwości kierowców, stan technicznych pojazdów oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości i to, czy przestrzegane są obowiązujące przepisy, spora grupa funkcjonariuszy z różnych pionów pełnić będzie służbę w rejonie nekropolii a priorytetem tej służby będą działania pomocowe.

Wszystko po to abyśmy mogli bezpiecznie odwiedzić groby naszych najbliższych i wrócić do sowich domów. Akcję zaplanowano od wczesnych godzin porannych w dniu 28 października do 2 listopada br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group