Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Zadbajmy o ogrody

Niedziela, 21 marca 2021, 13:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 marca 2021, 10:03
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Zadbajmy o ogrody
Fot. KPP Świdnica
Przed nami wiosna, a to czas kiedy częściej zaglądamy na swoje działki i ogrody. To pora wielkich porządków i przygotowania terenu do rekreacyjnego spędzania czasu w cieplejsze dni. Pamiętajmy jednak o właściwym zabezpieczaniu naszego mienia przed kradzieżą. Oto kilka porad jak to zrobić.

Zadbajmy, by nasza działka czy ogród nie były narażone na zniszczenie czy kradzież - pamiętajmy, aby nie zostawiać w altankach czy pomieszczeniach gospodarczych przedmiotów wartościowych bez nadzoru. Sprzęt elektryczny, elektroniczny, kuchenki czy butle gazowe powinniśmy za każdym razem przenosić w bardziej bezpieczne miejsce, np do zamkniętej piwnicy w miejscu zamieszkania.

Jeżeli jednak przedmiotów nie da się przenieść warto oznaczyć je w sposób trwały, zrobić dokumentację fotograficzną oraz zachować wszystkie dokumenty gwarancyjne.

Wartościowe narzędzia należy umieścić w miejscu niewidocznym.

Zadbajmy o bezpieczeństwo na działkach wspólnie z sąsiadami. Podczas ich nieobecności sprawdzajmy, czy nie doszło u nich do kradzieży, a w sytuacjach wątpliwych warto się z nimi skontaktować. Zwracajmy uwagę na obcych, którzy bez celu chodzą po ogrodach działkowych. Ocyzwiście wszelkie zagrożenia i niebezpieczne sytuacje należy na bieżąco zgłaszać do Centrum Powiadamiania Ratunowego pod numer 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny danej jednostki wyśle na miejsce zdarzenia patrol.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group