Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 648
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Zadbajmy o porządek

Sobota, 31 stycznia 2015, 8:23
Aktualizacja: 18:26
Autor: red.
Strzegom: Zadbajmy o porządek
Fot. UM Strzegom
Uczyńmy miejsce, w którym żyjemy, mieszkamy i tworzymy – czystym uporządkowanym i pięknym. Wtedy nasze życie będzie radośniejsze i przyjemniejsze. Każdy z nas może coś w tym względzie zrobić i mieć osobisty wpływ na czystość w gminie. Dla każdego znajdzie się coś do zrobienia, coś co sam zauważy i wykona, często małym nakładem pracy. Wszyscy, od przedszkolaków do osób w zaawansowanym wieku, mogą wiele zrobić w zakresie edukacji społecznej na temat czystości, bo tyle brudu jest wokół nas.

Dzieci w przedszkolu śpiewają: - Kiedy razem posprzątamy, zdrowszy będzie każdy z nas. Bałaganić już nie damy, na porządki nastał czas. Zatem spełnijmy życzenia dzieci i posprzątajmy gminę tak, by ziemia była czysta, woda przejrzysta, a powietrze zdrowsze. Wokół nas, na każdym osiedlu i w każdym zaułku jest wiele śmieci. Nie naklejajmy na fasadach budynków i ogrodzeniach szpecących reklam! Służą temu tablice oraz słupy ogłoszeniowe. Nie niszczmy placów zabaw, na których bawią się nasze dzieci! Nie dewastujmy nasadzeń i nie pokrywajmy ścian kamienic wątpliwej urody graffiti! Śmieci wyrzucajmy do koszy, zamiast ukrywać je w zaułkach i podwórzach!

Zróbmy wokół siebie trochę porządku. Poprawi to nasze samopoczucie i przyniesie dużo satysfakcji. Nie czekajmy, aż za nas zrobi to ktoś inny. Wszystko zależy od nas samych. Dobrze by było, abyśmy zaczęli sprzątanie od siebie, od własnego otoczenia.

Pamiętajmy, że Strzegom systematycznie zmienia swoje oblicze. Powstają miejsca, które służą wypoczynkowi i rekreacji mieszkańców. Jest coraz ładniej, ale to tylko od nas samych zależy, jak długo będziemy mogli cieszyć się z tych zadbanych obiektów. Warto zachować je dla następnych pokoleń!

(Grażyna Kuczer/ Małgorzata Kus - Pożoga)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group