Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 911
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zagospodarują rondo

Niedziela, 25 sierpnia 2019, 13:02
Autor: red
Świdnica: Zagospodarują rondo
Fot. UM Świdnica
Świdniccy radni wyrazili zgodę na przejęcie od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i zagospodarowanie ronda u zbiegu ulic Ludwika Zamenhofa, Emilii Plater i Ceglanej.

Świdnica przywiązuje wielką wagę do wizerunku i estetyki miasta, dlatego od kilku lat prowadzone są prace polegające m.in. na rewitalizacji parków, odtwarzaniu skwerów, a także zagospodarowaniu zielenią pasów drogowych.

Droga krajowa nr 35 jest główną arterią komunikacyjną miasta, przez którą każdego dnia przejeżdża ponad 20 tysięcy pojazdów. Z uwagi na to uznano, że zagospodarowanie ronda zlokalizowanego na wjeździe do Świdnicy nie powinno odbiegać od przyjętych standardów. Szczegółowe zasady i warunki finansowania zadania zawarte zostaną w porozumieniu z GDDKiA. Zgodnie z nim miasto sporządzi projekt zagospodarowania terenu, wykona prace wynikające z niego oraz w okresie 3 lat od dokonania nasadzeń zajmie się bieżącym utrzymaniem ronda. Koszty związane z realizacją tych zadań w latach 209 - 2021 nie przekroczą kwoty 72 600 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group