Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Zagrają dla Agatki

Czwartek, 6 lipca 2023, 9:26
Aktualizacja: 9:27
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Zagrają dla Agatki
Fot. organizatorzy
Zjednoczą siły i wspólnie wybiegną na murawę, aby wesprzeć trzyletnią Agatkę Salamon, która urodziła się z wrodzoną wadą serca. Dziewczynka ma szansę na operację i powrót do zdrowia. Niestety, koszt leczenia wyceniono na 1 milion 700 tysięcy złotych. Dlatego piłkarze z naszej gminy już w najbliższą sobotę, 8 lipca na boisku w Piotrowicach Świdnickich wezmą udział w turnieju, z którego całkowity dochód zasili konto dziewczynki.

Turniej o puchar prezesa LKS Piotrowice Świdnickie rozpocznie się o godz. 12.00. Wezmą w nim udział drużyny: MKS Jaworzyna Śląska, Sparta Pastuchów, Tęcza Bolesławice, Venus Nowice, Grom Witków oraz gospodarze – LKS Piotrowice Świdnickie. Oprócz sportowych emocji, o jakie zadbają piłkarze, nie zabraknie także stoisk gastronomicznych.

Przypomnijmy, Agatka Salamon to wesoła trzylatka z Jaworzyny Śląskiej, która urodziła się z wrodzoną wadą serca, prowadzącą do jego niewydolności. Dziewczynka ma szansę na wyleczenie. Klinika w Bostonie podejmie się dwuetapowej operacji, dzięki której przywrócone zostaną prawidłowe połączenia komorowo–przedsionkowe. Koszt operacji to ponad milion 700 tys. zł. Dotychczas uzbierano ponad 400 tysięcy złotych. Trwa walka z czasem. - Agatka skończyła 3 latka i ze względu na specyfikę wady jest to ostateczny moment na poddanie się operacji, której koszt przekracza nasze możliwości finansowe. Tylko dzięki Waszej pomocy Agatka ma szansę, by cieszyć się długim życiem w zdrowiu. Dla rodziców nie ma nic gorszego niż bezsilność i patrzenie jak choroba dziecka odbiera radość życia, a życie z taką wadą serca to tykająca bomba. Z każdym dniem serduszko Agatki słabnie. Zdajemy sobie sprawę, że prosimy o wiele, jednak każda wpłata przybliża nas do celu i spokojnego bezpiecznego życia dla Agatki. Za okazaną pomoc z całego serca serdecznie dziękujemy – apelują rodzice, Ola i Patryk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group