Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 500
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Zagrali w Świebodzicach

Poniedziałek, 31 stycznia 2022, 15:29
Autor: red
Świebodzice: Zagrali w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Pomimo niesprzyjającej pogody, porywistego wiatru oraz obostrzeń związanych z pandemią w naszym mieście odbył się 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę 30 stycznia w trosce o zdrowie uczestników wolontariuszy oraz zaangażowanych w organizację Orkiestry, zaplanowana część plenerowa została przeniesiona do SP nr 2. Na ulice naszego miasta wyszło 70 dzielnych wolontariuszy z puszkami.

Świebodzicki Finał rozpoczął się o godz. 12:00 na placu apelowym przy SP nr 2, w otwarciu uczestniczyli mieszkańcy naszego miasta, Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Szefowa Sztabu Zofia Marek, Radny Rady Miejskiej Adama Tobiasz, Prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. Sławomir Sprawka, Dyrektor SP nr 2 Teresa Walczak Jusiel oraz Wicedyrektor Renata Kaczmarek, nauczyciele i uczniowie z SP 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego, Prezes KS Rekin Barbara Kościelniak, przedstawiciele Klubu Senior +, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na czele z Aleksandrem Jermakowem i Zespołem Śpiewaczo-Tanecznym Świebodziczanie, Stowarzyszenia Senior Aktywny Obywatel oraz Stowarzyszenia Młodzi dla Świebodzic, Młodzieżowej Rady Miasta a także przedstawiciele Beta Security, Sudety OffRoad oraz Black Coyote Airs.

Podczas WOŚP można było zaopatrzyć się w pyszne wypieki, wykonać zdjęcia w fotoramce z „Rekinkami”, zakupić owsiakowe okulary przygotowane przez podopiecznych Klubu Senior +, wykonać pamiątkowe zdjęcia a także skonsumować pyszną grochówkę z restauracji Korona Śląska. W godz. 16:00-18:00 odbył n się koncert on-line ze studia w Sztabie. Jak co roku WOŚP wsparł Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który przekazał na licytację 2 vouchery: dzień pracy z Burmistrzem wraz z wejściem na wieżę Ratuszową oraz wspólnym selfie a także wyjście na pizzę z Burmistrzem. Zastępca Burmistrza przekazał na licytację koszulkę z autografem Pawła Fajdka a Sekretarz Miasta Sabina Cebula użytkowe gadżety holenderskie. Prezes ZGK Świebodzice Spółka z o.o. ufundował wiosenne sprzątanie ogródka. Ponadto mieszkańcy przekazali na licytację wiele ciekawych przedmiotów m.in.: obrazy, rękodzieło, biżuterię, kroniki, zestawy kolekcjonerskie.

Podczas WOŚP Burmistrz odwiedził wszystkie stoiska, zaopatrując się w pyszne ciasto, jednocześnie dziękując za zaangażowanie.
W niedzielę odbyła się także akcja poboru krwi, którą nadzorowała prezes Klubu HDK Katarzyna Mazurkiewicz. Krwiodawców odwiedził Burmistrz Miasta Paweł Ozga, przekazując na ręce Prezes słodycze z lokalnej Firmy oraz udzielając wsparcia Orkiestrze. Podczas zbiórki 25 osób oddało krew, w sumie udało się uzbierać ponad 11 litrów życiodajnego płynu.
Ze względu na obostrzenia organizator odstąpił od puszczania tradycyjnego światełka do nieba, oferując w zamian światełko balkonowe.

Wczoraj w godzinach wieczornych na profilu świebodzickiego sztabu podano kwotę, którą uzbierano w Świebodzicach, to 65 499,69 zł, kwota ta z pewnością wzrośnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group