Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1064
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zainstalowali maszt

Piątek, 7 października 2022, 7:52
Autor: red
Żarów: Zainstalowali maszt
Fot. UM Żarów
Dzięki głosom naszych mieszkańców gmina Żarów otrzymała maszt z flagą RP w ramach projektu „Pod biało–czerwoną”.

Maszt został już zainstalowany przy Pomniku Pamięci Narodowej w Żarowie, który jest miejscem symbolizującym odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

Jesienią 2020 roku w głosowaniu online mieszkańcy każdej z gmin, mieli okazję poprzeć swoim głosem sfinansowanie przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej, zakupu dla gminy masztu i flagi biało-czerwonej. Dzięki dużej liczbie głosów oddanych przez naszych mieszkańców, otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 8000 zł na zakup masztu oraz flagi, która już dumnie powiewa na terenie naszego miasta.

- Po dwóch latach oczekiwań otrzymaliśmy maszt, który dzięki głosowaniu mieszkańców naszej gminy wygraliśmy w rządowym projekcie „Pod biało-czerwoną". Jest to maszt z flagą Rzeczpospolitej Polskiej, upamiętniający 100-rocznicę Bitwy Warszawskiej. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy zabiegali o pozyskanie dofinansowania w ramach tego ogólnopolskiego projektu. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu każdego Polaka – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Zakup oraz montaż masztu z tabliczką i flagą RP został sfinansowany w ramach realizacji projektu „Pod biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem głównym projektu #PodBiałoCzerwoną jest zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Honorowanie Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcanie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group