Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 1180
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zainstalują oświetlenie

Środa, 24 listopada 2021, 7:53
Autor: red
Żarów: Zainstalują oświetlenie
Fot. UM Żarów
Kolejne nowe słupy oświetleniowe zostaną zainstalowane w Żarowie oraz na terenach wiejskich.

Kilka dni temu została podpisana umowa na realizację zadania inwestycyjnego „Budowa oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Żarów”. W ramach zadania nowe słupy oświetleniowe zostaną zainstalowane w Bożanowie, Bukowie, Krukowie, Mielęcinie, Mikoszowej, Wierzbnej oraz przy ul. Parkowej w Żarowie. Wykonany został również projekt oświetlenia na osiedlu domków jednorodzinnych, którego realizacja ruszy w 2022r.

- Sukcesywnie krok po kroku, staramy się realizować kolejne wnioski składane przez mieszkańców naszej gminy. Budowa oświetlenia ma ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa, dlatego każdego roku kontynuujemy prace związane z budową i modernizacją oświetlenia ulicznego. We wszystkich miejscowościach zamontowane zostanie oświetlenie uliczne z oprawami oświetleniowymi typu LED wraz z okablowaniem. Przy ul. Parkowej w Żarowie w tym roku zainstalujemy nowe słupy oświetleniowe, w 2022 roku inwestycja ta będzie kontynuowana – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Całkowity koszt budowy nowego oświetlenia to kwota 149. 826,30 złotych. Wszystkie prace finansowane są ze środków budżetu gminy Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group