Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zajęcia z pomocy przedmedycznej

Wtorek, 22 marca 2016, 8:43
Aktualizacja: 8:45
Autor: opr.red.
Świdnica: Zajęcia z pomocy przedmedycznej
Fot. www.gmina.swidnica.pl
Zajęcia z pomocy przedmedycznej to kolejna odsłona warsztatów prowadzonych w ramach III edycji Gminnego Programu Terapeutycznego „AsertywNIE używkom”.

Akcja ta była dla dzieci formą urozmaicenia regularnie odbywających się w szkole zajęć związanych z pierwszą pomocą. Tym razem zaproszono panią Agnieszkę Klimas-Tyńską, pielęgniarkę. Najmłodsi uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy. Podczas spotkania zostały zaprezentowane i omówione sposoby postępowania wobec poszkodowanych, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa osób udzielających pomocy.

Można było dostrzec wśród uczniów wzrost świadomości różnorodnych zagrożeń, ale także zainteresowanie tematyką pierwszej pomocy oraz chęć niesienia pomocy innym. Bez problemu wskazali numery alarmowe pod które należy dzwonić oraz jak mają zachować się w trakcie udzielania pierwszej pomocy oraz jakie "narzędzia" są im do tego potrzebne – mówi Agnieszka Klimas-Tyńska.

Po zapoznaniu się z zasadami prawidłowo prowadzonej resuscytacji, uczniowie przystąpili do ćwiczeń na fantomie. Uczniowie spisali się wyśmienicie – podkreślała pani Agnieszka.

2 wdechy, 30 ucisków – tylko tyle i aż tyle może uratować czyjeś życie, a podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków wypadku może spowodować nawet trzykrotny wzrost przeżywalności ofiar. Nie bójmy się pomagać. Dowodem na to jest akcja dzielnych pracownic Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, które 23 lutego br. uratowały życie mieszkańcowi Słotwiny w Urzędzie Gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group