Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Zakończono prace termomodernizacyjne obiektów gminnych

Środa, 11 lipca 2018, 11:33
Aktualizacja: 11:35
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Zakończono prace termomodernizacyjne obiektów gminnych
Fot. UM Jaworzyna Śląska
W ubiegłym roku zakończono prace termomodernizacyjne Przedszkola Samorządowego im. Chatka Puchatka i Żłobka Gminnego w Jaworzynie Śląskiej, które było jednym w zadań w ramach projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Jaworzyna Śląska – Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej, Remizy OSP w Bolesławicach, Przedszkola Samorządowego z Grupą Żłobkową im. „Chatka Puchatka” w Jaworzynie Śląskiej”.

Na przełomie maja i czerwca zakończono dwie kolejne inwestycje związane z termomodernizacją obiektów użyteczności publicznej. Tym razem była to remiza strażacka w Bolesławicach oraz Samorządowa Przychodnia Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej.

Termomodernizacja Przedszkola Samorządowego im. Chatka Puchatka i Żłobka Gminnego w Jaworzynie Śląskiej obejmowała roboty branży budowlanej, w tym docieplenie ścian zewnętrznych i wykonanie nowej elewacji, naprawę zewnętrznych schodów i podjazdów, docieplenie dachu i wymianę rynny i rur spustowych, docieplenie tarasów oraz wykonanie instalacji c.o. wraz z montażem grzejników płytowych w budynku i wyposażeniem kotłowni w kocioł gazowy.

W ramach termomodernizacji remizy strażackiej w Bolesławicach i Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej wykonano instalację c.o. wraz z montażem grzejników płytowych w budynku, docieplony został dach i wymieniono rynny i rury spustowe. Wymieniono stolarkę okienną i drzwi zewnętrzne do obiektu oraz docieplone zostały ściany zewnętrzne budynku wraz z wykonaniem nowej elewacji. Dodatkowo w remizie kotłownię wyposażono w ekologiczny kocioł na paliwo stałe (pelet).

Całkowity koszt trzech inwestycji wyniósł 2.610.240,94 zł, z czego 2.114.533,22 zł stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa 3 „Gospodarka niskoemisyjna”, Działanie 3.3 „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym”, Poddziałanie 3.3.4„Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – ZIT AW”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group