Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1022
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zakończono projekt

Czwartek, 15 grudnia 2022, 7:13
Aktualizacja: 10:14
Autor: red
Świdnica: Zakończono projekt
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W dniach 08– 10 grudnia 2022 r. zostało zrealizowane ostatnie spotkanie projektu pn. „Przy wspólnym stole rozwijamy partnerstwo”/”U společného stolu rozvíjíme partnerství” nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0003056 w Jičínie.

W jego ramach odbyły się czesko- polskie warsztaty kulinarne, podczas których młodzi ludzie z K-Klub w Jičínie wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy przygotowywali tradycyjne dania kuchni czeskiej. Nad ich pracą czuwali opiekunowie z K-Klub: p. Lenka Vackowa, p. Petr Vacek oraz z ZSHT w Świdnicy p. Emilia Młynarczuk oraz p. Ewa Rudownik. Podczas pobytu w Jičínie uczestnicy projektu odwiedzili firmę Han Design s.r.o. -producenta ozdób bożonarodzeniowych, gdzie mogli przyjrzeć się pracy dekoratorów bombek choinkowych oraz wziąć udział w warsztatach. Okazją do podsumowania projektu była konferencja kończąca projekt z udziałem władz Miasta Jičín- Burmistrza Jana Malego, Wiceburmistrz Aleny Stillerovej oraz koordynator z ramienia Miasta Jičín Radmily Vávrovej. Powiat Świdnicki reprezentował również zespół projektowy pod przewodnictwem dyrektor Biura ds. Europejskich i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Anny Borowskiej. Zwieńczeniem projektu był koncert kolęd w wykonaniu młodzieży z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy wraz z opiekunem p. Joanną Janas, którzy zaprezentowali się zgromadzonej publiczności w Lodżii Wallensteina oraz w Parku Zamkowym w Jičínie.

Spotkanie w Jičínie poprzedziły działania zrealizowane w Powiecie Świdnickim tj. promocja projektu połączona z degustacją specjałów kuchni czeskiej na wspólnym stoisku wystawienniczym oraz dystrybucją materiałów promocyjnych w dniach 26-27 sierpnia 2022 oraz konferencja inaugurująca projekt połączona z warsztatami kulinarnymi oraz degustacją kuchni polskiej w dniach 26-28 października 2022 r.

Na realizację powyższego mikroprojektu Powiat Świdnicki oraz Miasto Jičín otrzymały dofinansowanie w ramach Osi priorytetowej 11.4 Współpraca instytucji i społeczności oraz priorytetu inwestycyjnego: Wzmacnianie zdolności instytucjonalnych instytucji publicznych i zainteresowanych stron oraz sprawności administracji publicznej poprzez wspieranie współpracy prawnej i administracyjnej oraz współpracy między obywatelami i instytucjami.

Mikroprojekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 28 798,03 Euro z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska- Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

Jego głównym celem jest wzajemne poznanie w oparciu o tradycje kulinarne i obyczaje, historię, kulturę, turystykę, jak również zwiększenie efektywności współpracy między instytucjami partnerskimi na obszarze pogranicza. W wyniku realizacji projektu nastąpi wzmocnienie stosunków transgranicznych.

Monika Pasternak – Domagała

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group