Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Zakończyli prace na Bocznej

Wtorek, 25 lipca 2023, 11:16
Autor: red
Świebodzice: Zakończyli prace na Bocznej
Fot. UM Świebodzice
II etap budowy ulicy Bocznej w Świebodzicach został zakończony. 24 lipca (poniedziałek) uroczystego odbioru dokonał Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz z Zastępcą Burmistrza Miasta Tobiaszem Wysoczańskim.

Wykonawcą tego etapu była firma WITBRUK Pana Pawła Witkowskiego. Roboty przebiegały terminowo i w zasadzie bezproblemowo. Jakości wykonania robót pilnował, w imieniu Gminy, inspektor nadzoru w osobie Pana Piotra Rajcy.

Etap ten obejmował wykonanie oświetlenia ledowego oraz nawierzchni z kostki betonowej na nowej podbudowie. Ulica została wykonana jako ciąg pieszo-jezdny, bez wydzielonych chodników.

Koszt tego 270 m odcinka drogi wyniósł prawie 720 tys. zł. Całość kosztów została sfinansowana z budżetu Gminy Świebodzice.

Wreszcie, po 11 latach od wykonania I etapu (w roku 2012) i po wielokrotnych bezskutecznych staraniach w pozyskaniu środków zewnętrznych, tak krajowych jak i unijnych, udało się dokończyć budowę tej drogi.

Jak podkreśla Burmistrz Miasta Paweł Ozga poprawił się znacznie komfort mieszkania przy tej ulicy oraz korzystania z niej przez kierujących pojazdami.

Czeka nas jeszcze wprowadzenie stałej organizacji ruchu z ograniczeniem prędkości poruszania się pojazdów, aby korzystanie z tej drogi było bezpieczne dla wszystkich użytkowników, zwłaszcza pieszych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group