Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Zakończyli w parku

Czwartek, 8 lipca 2021, 15:59
Autor: red
Świebodzice: Zakończyli w parku
Fot. UM Świebodzice
Odbiór robót budowlanych w Parku przy ul. Jeleniogórskiej w Świebodzicach.

W środę (7 lipca) dokonano odbioru końcowego robót budowlanych i prac ogrodniczych w Parku przy ul. Jeleniogórskiej. Utworzenie parku jest jednym z dwunastu zadań zrealizowanych w ramach unijnego programu pn. „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców".
W odbiorze robót uczestniczyli: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Przedstawiciele Konsorcjum Firm Dariusz Stańczyk Sta-Dar, Grzegorz Szmidla Ogrody i Inspektorzy nadzoru budowlanego z firmy Inwest-Projekt Sp. z o.o. oraz pracownicy Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

W parku do nowej funkcji zaadoptowano istniejące szpalery i aleje pięknych kasztanowców. Prace polegały na uporządkowaniu drzewostanu, nasadzeniach nowych drzew, krzewów, traw ozdobnych i byliny oraz przeprowadzeniu renowacji istniejącego trawnika.

W zakresie nasadzeń teren parku wzbogacił się o 5 sztuk kasztanowca pospolitego, 820 sztuk krzewów, 8500 sztuk host, 11 100 sztuk bylin. Wykonano ścieżki o nawierzchni mineralnej, które nawiązują do istniejącego na terenie parku, historycznego układu alejek. Wzdłuż ścieżek zamontowano ławki, które zachęcają do wypoczynku i refleksji. W upalne dni można się skryć w cieniu pięknych kasztanowców.

Realizacja zadania kosztowała ponad 1,1 mln złotych. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło prawie 710 tys. złotych.

Planowane jest wykonanie chodnika od skrzyżowania ulic Jeleniogórskiej i Kamiennogórskiej, który umożliwi pieszym bezpieczne dojście do parku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group