Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1173
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Zakupią komputery

Wtorek, 15 lutego 2022, 9:37
Aktualizacja: 10:38
Autor: red
Gmina Świdnica: Zakupią komputery
Fot. Gmina Świdnica
336 820,00 zł. rządowego dofinansowania trafi do gminy Świdnica z przeznaczeniem na zakup komputerów, laptopów i tabletów dla uczniów z gmin popegeerowskich.

Celem ogłoszonego w 2021 r. programu „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” jest pomoc w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i dostępu do internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką zdalną, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin. Dofinansowanie w ramach programu będzie przyznawane na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną oraz na dostęp do internetu.

W gminie Świdnica zostanie zakupionych 15 komputerów stacjonarnych, 78 laptopów oraz 3 tablety. Osoby, które wnioskowały o dostęp do internetu otrzymają takie wsparcie.

Z uwagi na duże zainteresowanie programem pierwotnie zakładane stawki na komputer stacjonarny i laptop zostały zmniejszone z 3,5 tys. do 2,5 tys. zł, a w przypadku tabletów z 1,5 tys. zł. do 1,0 zł.

W kolejnym etapie zostanie przeprowadzone postępowanie przetargowe, które wyłoni dostawcę sprzętu komputerowego i usług intenetowych.

Projekt sfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczonych na walkę ze skutkami pandemii COVID-19 - ReactEU.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group