Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 574
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zakupy na nowym targowisku

Poniedziałek, 9 czerwca 2014, 10:30
Aktualizacja: 10:36
Autor: red.
Żarów: Zakupy na nowym targowisku
Fot. użyczone
Na ten moment handlowcy i mieszkańcy czekali od lat. Nowy obiekt to absolutne przeciwieństwo dawnego placu handlowania, który funkcjonował w tym miejscu. Żarowskie targowisko w sobotę, 7 czerwca zostało oficjalnie otwarte i udostępnione mieszkańcom. Handlowcy, rolnicy i sadownicy mogą sprzedawać produkty na nowoczesnym i zmodernizowanym obiekcie.

Teraz nie ma już wątpliwości, zakupy w sobotnie poranki można robić na całkiem nowym targowisku. – Jeszcze kilka miesięcy temu miejsce to miało zupełnie inny wygląd. Dziś, na tym utwardzonym placu stoi rząd stanowisk do handlowania, odnowiony budynek socjalny i dogodne miejsca parkingowe. Po wielu latach oczekiwań kupcy mają godne warunki do prowadzenia swojej działalności. Poprawił się także komfort kupujących. Ta inwestycja odmieniła Żarów, ale również miejsca pracy lokalnych handlowców – mówił podczas uroczystego otwarcia nowego targowiska w Żarowie burmistrz Leszek Michalak.

Prace przy modernizacji placu targowego rozpoczęły się w listopadzie minionego roku. Podczas jego przebudowy powstało 97 miejsc handlowych, w tym 51 zadaszonych oraz utwardzony parking na ponad 60 miejsc. W ramach modernizacji wyremontowano również ogrodzenie, punkt poboru wody i energii elektrycznej, zaplecze sanitarne, fontannę i budynek szaletu miejskiego. – Gratuluję burmistrzowi, mieszkańcom i lokalnym kupcom tak nowoczesnego targowiska. Mam nadzieję, że przez długie lata będzie służyło Wam wszystkim – takimi słowami oficjalnie otworzyła targowisko w Żarowie poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka, która wspólnie z burmistrzem Leszkiem Michalakiem, zastępcą Grzegorzem Osieckim, przewodniczącym Rady Miejskiej Tadeuszem Pudlikiem i właścicielem firmy wykonawczej DABRO-BAU Pawłem Dąbrowskim dokonała przecięcia wstęgi.

Tego dnia zakupy wszystkim mieszkańcom umilały występy Orkiestr Dętych z Lohmar i Żarowa oraz taneczne popisy dziewczynek ze szkółki tanecznej z Kalna. Na wysokości zadania stanęły również wiejskie stowarzyszenia, które specjalnie na ten dzień przygotowały dla wszystkich mieszkańców poczęstunek.

Budowa żarowskiego targowiska kosztowała ponad 850 tysięcy złotych, z czego 500 tysięcy to unijna dotacja, jaką gmina Żarów pozyskała w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich nalata 2007-2013.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group